Možná si ještě pamatujete titulek: Malár a Blaha ze Slovácka do Sparty. Ani jeden se ale ve Spartě neprosadil.Jak tedy pokračovala jejich kariéra po odchodu z Letné? A kde je konec Danijelu Cesarecovi?
Lubomír Blaha
Rodák z Uherského Brodu svou kariéru nastartoval v Baníku Ostrava. Odtud v 21 letech odešel do 1.FC Synot Staré Město a pomohl mu k postupu do první ligy. Ukázal v dobrém světle a v lednu roku 2002 po něm sáhla po něm Sparta. Po sedmi zápasech se však ještě v témže roce stěhoval do Liberce, kde podepsal tříletou smlouvu. Za Liberec naskočil celkem ke třinácti utkáním a vstřelil tři branky. Zbytek smlouvy procestoval po hostováních. S Viktorií Plzeň sestoupil (v rámci hostování) do druhé ligy. Potom se poměrně překvapivě stěhoval do Aberdeenu, ale ani zde nepřesvědčil a odešel na zkušenou do Krasnodaru. Ani v Rusku však neoslovil a po pár zápasech si opět balil kufry. Jeho další destinací bylo Slovensko, konkrétně FC Spartak Trnava. Zde za tři roky dosáhl bilance 30 zápasů a 11 branek. Poslední profesionální léta strávil ve Viktorce Žižkov a potom v Dukle Praha. Od roku 2010 hrál nižší soutěže v Rakousku a svou kariéru ukončil minulý rok v Uherském Brodě. Blaha vynikal svou výškou a rychlostí, ale bohužel pro něj dokázal spálit i 200% šance.
Vladimír Malár
Také druhý útočník přišel do Sparty ze Slovácka. Vladimír Malár svou kariéru začal v TJ Sokol Hrušky a přes Hodonín, Poštornou a slovenský Bardejov se dostal až do 1.FC Slovácko. Následoval neúspěšný test ve Slavii, a tak, stejně jako Blaha, pomohl Slovácku do první ligy a odešel do Sparty. Tehdejší kapitán „zázraku ze Slovácka“stál 8 milionů korun. Král střelců druhé ligy (1999/2000: 24 branek) se ale ve Spartě neprosadil. Stejně jako Blaha odehrál sedm zápasů, nicméně na Letné alespoň vydržel jednu celou sezonu. Poté se na tři roky vrátil do Slovácka, kde už jen marně vzpomínal na deset vstřelených branek z prvního angažmá. Mezi lety 2002 a 2006 jako útočník odehrál 92 zápasů a vstřelil pouhých 9 branek. Potom zkusil štěstí v Plzni, kde odehrál celou sezonu, avšak s bilancí 22 zápasů a jediná branka. Následoval Zlín – poslední prvoligové angažmá. Kariéru dokončil v Břeclavi, respektive v nižší rakouské soutěži v týmu ASV Hohenau.
Danijel Cesarec
Říká vám tohle jméno něco? Pokud ano, už jste opravdu pamětníci a hlavně znalci našeho klubu! Danijel přišel do Sparty jako volný hráč v 19 letech z NK Marsonia v roce 2002. Prakticky okamžitě byl poslán na rozehrání do Příbrami, kde ale naskočil jen ke třem zápasům. Dále hostoval v Řecku, kde se mu dařilo v druhé lize a následně ho Sparta prodala za 8 miliónů do Egalea FC (Řecko). Hrál i za Asteras Tripolis a Aris Soluň. Za druhý jmenovaný klub naskočil i v Evropské Lize a vsítil branku Rosenborgu Trondheim. Naskočil také v domácím zápase proti Manchester City. Své místo v sestavě si zasloužil, protože to byl právě on, kdo v kvalifikaci do Evropské ligy skóroval všechny tři branky svého týmu proti Jagiellonii,díky čemuž se Aris dostal do základní části. V Řecku se také jeho cena vyšplhala na maximum (2,25 mil.eur). V roce 2012 přestoupil do Maccabi Haifa, ale neprosadil se, a tak zamířil domů do Chorvatska. Za HNK Rijeka ještě odehrál 22 zápasů (7 branek), aby pak pokračoval v NK Osijek a následně svou zajímavou kariéru ukončil v NK Slaven Belupo. Co se mezinárodní kariéry týká, mihl se v chorvatské reprezentaci do 21 let (tři zápasy).
Doplnění k Cesarecovi. Nebyl okamžitě poslán na hostování, ale strávil rok v béčku Sparty. Nastoupil i do tří ligových utkání a jednoho evropského. V Příbrami hostoval až v následující sezoně, kde v lize naskočil do 23 zápasů a vstřelil 3 branky. Dal za ně gol i v českém poháru v zápase s námi.