Kam s béčkem?

Pravděpodobně už všichni víte, že toto je poslední rok nesmyslné Juniorské ligy. Kam ale s „béčkem“?

V příštím roce se vrací model, který fungoval výborně především pro Spartu. Pamětníci jistě rádi vzpomenou, na ročník 1970/71, kdy se v semifinále poháru utkala AC Sparta Praha se svým „B“ týmem, který nakonec zvítězil a postoupil do finále. V tom nakonec vyhrála TJ Škoda Plzeň, ale v neméně kuriózní situaci. První utkání skončilo remízou 1:1 a muselo se přidat druhé. I to skončilo remízou (3:3), takže následoval penaltový rozstřel. Všech deset hráčů své pokusy proměnilo a takovou situaci naše pravidla neznala. O vítězi tak musel rozhodnout los, který přisoudil zisk trofeje Plzni. Plzeň potom v PVP narazila na Bayern Mnichov. Ale teď zpátky k aktuální situaci.

Po nesmyslném nápadu s Juniorskou ligou, za kterou je mimochodem zodpovědný Dušan Svoboda (místopředseda představenstva AC Sparta Praha) se tak vracíme o několik let ve vývoji zpět. Přesněji do roku 2014, kdy bylo v červnu „B“ mužstvo zrušeno. Člověk by si asi řekl, že pár měsíců před touto změnou už by mělo být jasno, do které soutěže který klub půjde, ale není. Nebo alespoň to nebylo nikde oznámeno.

Můžu pracovat jen se spekulací, které věřím. Takže situace by měla být taková, že „béčka“ některých prvoligových klubů budou hrát třetí nejvyšší soutěž. Tedy ČFL a MSFL. Ty už však mají svou kvótu na týmy rozdělenou. V ČFL nastupuje 18 a v MSFL 16 celků. Možností jak nárůst počtu účastníků je několik, ale jako nejvíc pravděpodobná možnost se jeví rozdělení soutěží do skupin. V ČFL by tak měly vzniknout tři skupiny, v MSFL dvě a kluby by do nich svá „béčka“ zapsala podle regionálního klíče. Systém postupu a sestupu by se ještě musel vyřešit.

Nutno dodat, že podle regulí by nově vzniklé kluby měly začínat v až v divizi! To se však klubům jako je pražská Sparta samozřejmě nelíbí, proto by měl být na světě ústupek s verzí výše. Pořád se ale může stát, že všechny klubové rezervy opravdu budou začínat v divizích.

FOTO: Ondra Hanuš, z utkání AC Sparta Praha B - FK Čáslav 16.3.2014
FOTO: Ondra Hanuš, z utkání AC Sparta Praha B – FK Čáslav 16.3.2014

Sparta je jedním z týmů, který bude usilovat o co nejrychlejší zařazení svého „B“ týmu do druhé nejvyšší soutěže. Buďto vyčká a bude spoléhat na postup sportovní cestou, nebo by teoreticky mohla licenci koupit od jiného klubu.

Trenérský tým se potom teprve bude tvořit. Pravděpodobně v něm ale budou figurovat také trenéři z Juniorky (Loučka, Stracený, Kübel).

zdroj úvodní fotky: SpartaForever.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Kleklar
Kleklar
5 let před

Ten Švenger na te fotce 😍 příjemné vzpomínky na něj

Ondra
5 let před

Tohle je nesmysl. Alespoň co se MSFL týče. Tam je klíč již znám. MSFL bude rozšířena na 18 týmů a budou tam zařazena 4 béčka (4 nejlepší moravské kluby v lize). Zbývající 4 béčka budou zařazena do divizí. Vznikne nová moravská divizní skupina – každá bude mít 14 týmů (zdroj: http://www.msfl.cz).