Jiná cesta z hnoje ven neexistuje

Jaká cesta vede z marastu ven? Otázka, na kterou není příjemná odpověď. Včerejší derby nám opět nastavilo kruté zrcadlo reality. Byť herně jsme za soupeřem o moc nezaostávali, v klíčových okamžicích bylo naše řešení mnohem horší, což vyústilo v konečný špatný výsledek. Při hodnocení mějme však na paměti, že se jednalo o domácí zápas. Venkovní by pravděpodobně v současném rozložení sil vypadal jinak. O dost jinak. Nenalhávejme si, že to není zase až tak špatné.

Dost už ale o derby. Program se s námi nemazlí. Máme před sebou další dva těžké zápasy. Pro Jihlavu asi zápas roku. V Plzni se nám dlouhodobě nedaří. Je dobře, že program je náročný. Jediná cesta vzhůru je přes překonávání překážek. Co by se však dělo, pokud bychom v těchto zápasech neuspěli? Pokud by se začalo řešit odvolání trenérského týmu, byla by to kardinální chyba, která by mužstvu ještě více uškodila než cokoliv jiného.

Co je hlavním cílem?

Musíme si uvědomit, co je naším hlavním cílem. Opravdu potřebujeme v tuto chvíli dát mužstvu nový impulz? Ne. Za poslední roky jsme v situaci, kdy projev mužstva dlouhodobě stagnuje, resp. má spíše klesající tendenci. Tento trend vždy jen krátkodobě nabourá právě impulz často spojený se změnou trenéra. Jediným řešením je vybudovat znovu tým, kde se herní projev, souhra, a tím pádem i individuální výkony budou dlouhodobě zlepšovat.

Mějme rovněž na paměti, že máme relativně mladý tým, což také v minulých letech nebývalo pravidlem. Spousta hráčů je ve věku, kdy lze relevantně očekávat, že se ještě budou zlepšovat. Predispozice pro růst určitě máme.

Letošní sezóna bude náročná. Bylo by naivní očekávat, že nás nepotkají ještě další klopýtnutí. My, fanoušci, budeme muset vydržet další facky. Úspěch nám nikdo nezaručí. Nikdo nám neslíbí přesně, za jak dlouho přijde. Víme jen, že to nebude hned. Bude to náročné, ale je potřeba se vrátit k hodnotám, na kterých je Sparta postavená. Nikdy se nevzdávat! Neustále pracovat na zlepšení, v zápasech maximální odhodlání a touha se o úspěch porvat. Jiná cesta k návratu na pozice, kam historicky patříme, není.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Ondřej
Ondřej
4 let před

Akorát, že to víme jen my fanoušci… Ale co v kanclech na Letné?

jirassenio
jirassenio
4 let před

hwzký večer, to co je zde napsáno je úplná hloupost. Potřebuejem trenéra, který je tvrdý, nekompromisní, má srce na pravém místě a nebojí se říct pravdu. Je to RADA- všichni se mu smáli, že se rozčiluje, ale on jediný umí říct pravdu každému.
Hráči,kteří herně na Spartu nemají, ať odejdou .

maple6
maple6
4 let před

Podle mě taky těžká blbost. Má-li se postavit tým, nevidím jediný relevantní argument proč ho má stavět Jílek. Zmršená příprava, tragická kondice, jalové přestupy (i když na nich asi moc podíl nemá) ale především naprosto šílené používání hráčckého materiálu. Sparta nemá slabé hráče, ale slabý tým..

Martin Žák
Martin Žák
4 let před

Naprostý souhlas