Je čas bilancování – PF 2019

Konec kalendářního roku doslova vybízí k různým anketám, hodnocení a bilancování. Ani my nebudeme výjimkou. 

Když jsem web rozjížděl svépomocí v srpnu, bral jsem to spíš jako osobní blog. Čím víc času jsem ale na webu a na přípravě článcích a rozhovorech trávil, tím víc mi docházelo, jak moc mě to vlastně baví. Drtivá většina webů nikde veřejně nesdílí čtenost svých článků a my nejsme výjimka. O jedno číslo se ale rád podělím. Rozhovor s Vaškem Kadlecem si k dnešnímu dni přečetlo 9 753 unikátních čtenářů. To už je slušné číslo a motor do další práce.

Zdroj: iSport, Deník Blesk
Zdroj: iSport, Deník Blesk

Hlavní devízou webu jsou rozhovory. Původní plán byl, aby rozhovor vyšel každý čtvrtek. To se vzhledem k tomu, že mám tento projekt jako hobby zvládat prostě nedá. Také chci vtisknout rozhovorům vlastní styl, který bude čtivý a bez frází. Nikdy jsem nezastíral, že největším vzorem v tomto směru je právě web bezfrazi.cz. Aby byly rozhovory kvalitní, snažím se na ně řádně připravit, provést, přepsat a vystylizovat. Pro představu; na přípravě strávím kolem dvou hodin, samotný rozhovor většinou trvá přes hodinu a následné přepsání trvá další hodiny. Ale právě tato část mě neskutečně baví. Potkat se s borci, na které jsem koukal v televizi jako Jarda Blažek, Vlado Labant, Rasťa Michalík, je prostě něco neuvěřitelného.

Rozhovory suverénně nejčtenější

Zvláštní dík patří Davidovi Holoubkovi Mírovi Slepičkovi, kteří se mnou udělali rozhovor, aniž by ještě web byl vůbec na světě. Ondrovi Kasíkovi děkuji za trpělivost a velkou školu vyjadřování při rozhovorech. Matějovi Hybšovi se omlouvám ještě jednou (on ví za co 🙂 ), a děkuji, že si na mě udělal čas. Jeden z nejemotivnějších rozhovorů byl s Jirkou Kladrubským, kterému moc přeji, aby se s Dynamem ještě podíval do nejvyšší soutěže. Rozhovor s Markem Matějovským byl zajímavý a do dnes mi některá jeho slova utkvěla v paměti. Především o postupu mladých hráčů z juniorky do dospělého fotbalu. Jsem rád, že si Adam Hložek mohl „vyzkoušet“ první velký rozhovor právě se mnou a že se povedlo najít také Ludovica Sylvestreho.

Zdroj: iSport, Deník Blesk
Zdroj: iSport, Deník Blesk

Hodně si vážím, že mě Láďa Krejčí a následně i Kuba Brabec propojili s dalšími fotbalisty spojené se Spartou a že rozhovor nebrali jako ztrátu času. Setkání s bývalým majitelem Sparty panem Machem byla také velká škola vystupování a jistého nadhledu. Všem ještě jednou děkuji a i v Novém Roce se máte na co těšit! Pokračujeme v expanzi a původní myšlence propojení sparťanských komunit, takže se můžete těšit na rozhovory i z jiných sportů. Chceme přidat rozhovory také s herci, baviči a sportovci, kteří fandí Spartě.

Máte se stále na co těšit!

Děkuji za přízeň čtenářů a fanoušků, děkuji za stále se zlepšující korekturu a novým členům týmu, kteří s webem pomáhají.

PS: Když jsem začal se sekcí Nezapomenutelné momenty, mnoho lidí mi psalo, aby se články vydávaly raději jen jednou za měsíc. Nebo nebude za chvíli o jakých zápasech psát. No a právě tady přichází ta nejlepší zpráva pro nás pro všechny. Sparta je tak obrovský klub s bohatou historií, že těch zápasů je tolik, že máme stále o čem psát. Tímto bych také rád poděkoval Lukáši Pečeněmu a Prokopovi Rímskému za trpělivost a dohledávání fotek z archivu pro tyto články. Snad se naší Spartě bude dařit v dalším roce lépe, než v tom současném. Aby přibývalo zápasů o kterých budu já a třeba i další následovníci psát v budoucnu.

Zdroj: iDnes.cz
Zdroj: iDnes.cz

PPS: Jedním z prvních gratulantů k webu byl velice známý a aktivní fanoušek od konkurenčního pražského týmu. Tak to má být. Můžeme se nesnášet, halekat na sebe, ale vzájemný respekt by neměl chybět. Protože derby prostě chybí každému sportu, ve kterém není.

PF 2019 Sparťanské Noviny

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
5 let před

Děkuji a vytrvej jen tak dál. Naprosto souhlasím s názorem že ač dlouholetý soupeř- má být respektován
Sám mám několik dobrých kamaradu- ač Slávistů. Tak jen ať se nám SPARTANUM konečně víc daří a mužem si že Slávistů zase začít dělat prdel…Do nového roku ti přeju Vše nej a Spartě zvlášť !!!