Jak zapadne David Pavelka do týmu?

ilustrační obrázek, david pavelka

Poslední posila letního přestupového období je zde. Bylo veřejným tajemstvím, že Sparta se o Davida Pavelku dlouhodobě zajímala. Vzhledem k personálně zajímavému obsazení záložní řady však nebylo zcela jisté, na jakou pozici a místo koho s ním trenér a sportovní vedení primárně počítá. Zaujal by místo v základní sestavě místo Ladislava Krejčího nebo Michala Sáčka ve středu pole? Těžko si asi představit, že by mu měl uvolnit místo Bořek Dočkal. Nebo bychom kvůli jednomu hráči změnili primární rozestavení ze současného 352 na předchozí 451, kde by se Michal Sáček ze středu zálohy přesunul na pravého beka? Není to asi moc pravděpodobné.

Nicméně přestupu, dle dostupných informací v médiích, bránila až do poslední chvíle částka, kterou za Davida Pavelku turecký klub Kasımpaşa požadoval. Nakonec však k dohodě přeci jen došlo. Navážeme-li na úvahy z předchozího odstavce, pak příchod Davida Pavelky v tuto chvíli dává možná ještě větší smysl, než tomu bylo v létě před začátkem přípravy. Kádr totiž výrazně ovlivnila marodka, která vyústila až v přesun Ladislava Krejčího (LK37) na pozici stopera. Tím se ve výsledku zvýšila potřeba posílit právě záložní řadu.

Současně platí, že sezona je aktuálně velmi dobře rozehraná, když Sparta drží první příčku bez ztráty bodu. I vzhledem k ne vždy úplně stoprocentně přesvědčivému hernímu projevu a občasným nedorozuměním při změnách rozestavení nebo reakcích na soupeře se další zkušenosti do středu pole budou více než hodit. David Pavelka, člen širšího reprezentačního kádru, je bezpochyby přináší. Měl by být dalším lídrem, o kterého se můžou spoluhráči opřít.

Prakticky ve všech zápasech této sezony jsme viděli, jak obrovský dopad v pozitivním slova smyslu měl příchod Ondřeje Čelůstky. Stal se okamžitě oporou zadních řad a v tuto chvíli si, i vzhledem k absencím, umíme obranu bez něj jen těžko představit. Věřme, že David Pavelka bude mít obdobně pozitivní přínos i pro záložní řadu. Ať se daří Davide!

 

Zdroj titulní fotky: Vlastimil Vacek, Právo

4.8 8 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments