Jak Michal Sáček slupnul malinu

Michal Sáček má za sebou povedené utkání, ve kterém předvedl výborný defenzivní výkon, když vymazal hostujícího Malínského. Třešničkou na dortu byl jeho gól, kterým poslal Spartu těsně před poločasem do vedení 2:1. Nyní se podíváme na jednotlivé momenty ze zápasu.

Michal Sáček brání

Jak Michal Sáček slupnul malinu

Míč míří do prostoru, kde se nachází Malínský a Sáček se snaží zajistit, aby nemohl liberecký křídelník míč zpracovat.

Jak Michal Sáček slupnul malinuDaří se mu to, když se mu drží za zády a tím zajišťuje, že míč míří do autu.

Jak Michal Sáček slupnul malinuV této situaci tělem kontroluje přihrávku před nabíhajícím Malínským a výsledkem je aut pro Spartu.

Jak Michal Sáček slupnul malinuPoradil si i tady, když balón mířící za obranu efektně vypíchl nohou.

Michal Sáček útočí

Jak Michal Sáček slupnul malinuDíky dobré poziční hře zachytil i několik přihrávek, po kterých mohl následně podpořit ofenzívu.

Jak Michal Sáček slupnul malinuNyní si nabíhá do mezery mezi libereckými hráči a mohl by se dostat k centru, kdyby mu DMK adresoval přihrávku.

Jak Michal Sáček slupnul malinuTo DMK neudělal, ale Sáčkův náběh znamená, že má nyní DMK skvělou šanci přihrát dobře postavenému Kangovi, jenž by mohl následně ohrozit branku.

Jak Michal Sáček slupnul malinuMalínského neuhlídal asi jenom dvakrát, když ho nechal jednou odcentrovat, ale naštěstí z toho přímé nebezpečí pro Heču neplynulo a při druhé příležitosti byla Malínského střela zblokována.

Když se mu nepodařilo míč odebrat čistě, zastavil libereckého soupeře i za cenu faulu a zastavil potenciální šanci na rychlý brejk

Malínský si se Sáčkem nevěděl rady a sám ho několikrát fauloval, když se před něj sparťanský pravý bek chytře dostal tělem.

(patří i k té části o faulu)

Sáček se v zápase prosadil střelecky a měl i další velkou šanci, když na začátku zápasu ve vápně předskočil soupeře a dostal se ke střele, kterou Nguyen vyrazil.

Na závěr ukázka, jak může být jeho schopnost driblovat užitečná pro Spartu. V momentální situaci je jediným volným hráčem Ladislav Krejčí uprostřed hřiště, ale Kamso Mara číhá na potenciální přihrávku, což by mohlo vyústit v protiútok.

Sáček se s míčem posunuje vpřed a Mara se přesunuje více do křídla, aby mu zamezil v cestě, z čehož ale pramení více místa pro Krejčího, který také přihrávku od Sáčka dostává a může následně přenést hru na druhé křídlo.

Michal Sáček se po ne úplně vydařeném začátku jara dostal, stejně jako celá Sparta, do skvělé formy a především v defenzivě patří ke špičce ligy. V počtu driblingů je dokonce na třetím místě, což je pro hráče, který odehrál většinu utkání na pravém beku, skvělý počin. Pokud mu takové výkony vydrží a zapracuje řešení situací a obecně podpoře ofenzívy, bude pro Spartu hodně platný. V utkání s Libercem výborně ubránil Malínského, který střídal po 65 minutách hry a do hry se moc nedostal.

5 9 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments