Jak do Evropské ligy

Příjemné vítězné ráno, sparťani! Už dnes se bude od 14 hodin losovat 3. předkolo Evropské ligy, kde je Sparta nasazená. Už známe i potencionální soupeře, pojďme si je tedy blíže představit a porovnat šance.
 
Kvalita našich možných soupeřů podle koefienctu ELO.. AC Sparta Praha má koeficient 1509.
 
1. Trabzonspor 🇹🇷 1542
2. Utrecht 🇳🇱 1518
3. CSKA Sofia 🇧🇬 1482
4. Osijek 🇭🇷 1466
5. Craiova 🇷🇴 1458
6. Luzern 🇨🇭 1445
7. Bnei Yehuda 🇮🇱 1357
8. Honvéd Budapešť 🇭🇺 1327
9. Zrinjski 🇧🇦 1231
10. KlaksvÌk 🇫🇴 1100
 
 
Pokud budeme vycházet z ELO koeficientu, pak by měli postoupit: Utrecht, CSKA Sofia, Luzern a Craiova. K nim přidejme jisté účastníky 3. předkola – Trabzonspor a Bnehi Yehuda. Nejtěsnější bitva se čeká v utkání CSKA Sofia vs Osijek.

Proti Nizozemským celkům se nám daří

 
🇹🇷 S tureckým fotbalem má Sparta relativně bohaté zkušenosti. S Trabzonsporem jsme se nikdy nepotkali, ale z 12 zápasů jsme s tureckými soupeři máme bilanci 6-1-5. Za Trabzonspor aktuálně nastupuje FIlip Novák.
 
🇳🇱 Na Nizozemský fotbal máme relativně nedávné dobré zkušenosti, když jsme v sezóně 12/13 vyřadili Feyenoord Rotterdam taktéž v kvalifikaci o EL. Holandský styl fotbalu nám sedí, vzájemná bilance 7-5-3.
 
🇧🇬 S CSKA Sofia jsme se utkali jednou, v sezóně 89/90, kdy nás v dvojutkání vyřadila v osmifinále. Jinak se nám bulharské celky při losování vyhýbají. Bilanci s nimi máme 1-1-3, je však už hodně letitá.
 
🇭🇷 Ani chorvatské celky nepatří mezi časté návštěvníky na Letné. Odehráli jsme proti nim pouhé 4 zápasy s bilancí 1-2-1. Poslední vzpomínku máme na Dinamo Záhřeb ze sezóny 08-09, kdy obě utkání ve skupině skončily remízou, ale dál šlo Dinamo (0:0 a 3:3).
 
🇷🇴 Na rumunské celky naopak dobré vzpomínky nemáme vůbec. Vypadnutí z Vaslui bylo tehdy velkým překvapením a zápasy se Steaou (dnes FCSB) asi nemusím připomínat. Celková bilance s celky z Rumunska máme 3-2-3. Na postupy však 1-3.

FC Thun jsme prohru vrátili

 
🇨🇭 S celky ze Švýcarska se potkáme relativně často, vzpomínky jsou však rozpačité. Prohra na YB Bern nás stála postup do další fáze EL, FC Thun jsme vyřazení oplatili a s Lausanne jsme hráli vyrovnanou partii. Celková bilance 10-6-7.
 
🇮🇱 Hodně kvalitní bilanci máme potom s celky s Izraele. Jeden jediný celek nás dokázal porazit a to MACCABI NETANYA a to v sezóně 94/95 (Intertoto Cup). Jinak celky jako Beer Sheva, B. Jerusálem a další odešli z hřiště jako poražení. Celková bilance : 6-2-1.
 
🇭🇺 Poslední vzpomínka na soupeře z Maďarska už je také pěkně košilatá, ale velmi příjemná. To když jsme se přes Ferencávoroš dostali do Ligy mistrů pod vedením Straky. BIlanci máme vyrovnanou, ale jedná se spíš o zápasy ze 70. let 3-2-3.
 
🇧🇦 Na bosenský fotbal máme skvělé vzpomínky a byť Zrijnski asi nepostoupí, připomeňme si vzájemné zápasy s týmy z Bosny. Posledním bylo FK Sarajevo (2:0, 5:0) a předtím Široki Brijek (1:0, 3:0). Bilance je tak jednoznačná.
 
🇫🇴I S klubem z Faerských Ostrovů Sparta zatím nehrála. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
Martin
5 let před

Jen k tomu poslednímu týmu – Ten není z Islandu, ale z Fayerských Ostrovů …