Hurá na Liberec!

V pondělí jsme si po velmi bojovném výkonu dovezli tři body z Vítkovic. Nyní nás čeká další nevyzpytatelný soupeř – FC Slovan Liberec.

Souboje s Libercem jsou vždy spíš o bojovnosti a především na stadionu U Nisy se nám v poslední době tolik nedaří. Naopak z Letné hosté z Liberce body nevozí. Posledních sedm mačů vyhrála Sparta a poslední vítězství Liberce na Letné se datuje do roku 2011. V posledním vzájemném souboji v Praze Sparta urvala vítězství 2:0, když se trefil Stanciu a Kanga (z penalty).

Liberec však přijede bojovat, nemá co ztratit. Kouč Hornyák nemá ve svém týmu vyloženě hvězdu, ale kompaktní družinu, která nám nedá tři body lacino. Přesto by však Sparta utkání měla zvládnout, protože herní kvalita je jednoznačně na její straně. Také poslední zápasy díky stabilizaci sestavy už ukazují prvky sehranosti a obrana v posledních dvou zápasech neinkasovala a byla velmi jistá.

Za Sáčka se vrátí na hřiště určitě Kanga a Stanciu se opět posune spíš na pravou stranu. Jiná změna v sestavě se neočekává. Osobně bych zkusil místo Plavšiče nasadit Vukadinoviče, ale k tomu se asi Zdeněk Ščasný neodhodlá. Liberec navíc bude hrát spíš na brejky, a tam by zase mohl být Plavšič platný díky své rychlosti. Bylo vidět třeba i v zápase s Baníkem, že sprintoval se svým hráčem zpět a pomohl tak rozhozené obraně.

Na co si dát u Liberce pozor:
  • Rychlé brejky
  • Na bojovný tým, někdy na hraně fair play
Co hraje v náš prospěch:
  • Kanga je zpět v sestavě
  • Nikdo jiný se nezranil, takže základní jedenáctka by neměla doznat dalších změn
  • Bilance z posledních vzájemných zápasů a aktuální forma.

Kde potřebujeme přidat:

Plavšič je sice rychlý a hraje obětavě, ale není gólový. Hlavním rozhodčím je Ardeleánu, který se nebojí písknout dvě penalty za sebou. Takže si musíme dát pozor na hraniční zákroky.

Utkání začíná v sobotu v 19 hodin a vysílá ho živě O2TV Sport. Utkání bude pískat Petr Ardeleánu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments