Hodně štěstí, Tomáši…

Tomáš Rosický byl jmenován sportovním ředitelem Sparty. Klub chce stabilizovat, posílit realizační tým, přivádět hráče na základě jasné koncepce a takové hráče, kteří budou za Spartu bojovat. Po fázi stabilizace má přijít návrat na evropskou scénu. Toť ve zkratce souhrn nejdůležitějších informací z oficiálního stanoviska klubu týden před Štědrým dnem.

Za normálních okolností, nebo lépe řečeno před nějakým časovým obdobím, by to byla skvělá zpráva, nad kterou by se fanoušci rozjásali. Ovšem předčasný Štědrý den to pro sparťanské fanoušky nebyl, i když do tak důležité role byl jmenován právě Tomáš Rosický.

Hlavním trenérem totiž zůstává Zdeněk Ščasný. Tato informace zhasla svíčky dřív, než se stihly pořádně rozhořet.

Jak jistě všichni víte, Zdeněk Ščasný dovedl Spartu před určitou dobou z pozice trenéra do čtvrtfinále Evropské ligy. Byl to úspěch, jsou na to skvělé vzpomínky, ovšem přiznejme si na rovinu; byl to náhodný úspěch a nedokazuje to nijak kvality pana Ščasného, jako trenéra.

Pokud byste si mohli vybrat mezi panem Ščasným a jinými trenéry, který z nich by to byl?

Tomáš Rosický má smělé plány v roli sportovního ředitele. Od přebudování hráčského kádru přes doplnění realizačního týmu až po stanovení koncepce.

Právě se stanovením koncepce bude mít jistě tu největší práci. A bude potřebovat hodně sil a štěstí, aby vše, co by rád ve Spartě udělal, prosadil.

Proč? Protože nelze předpokládat, že se mu do toho nikdo nebude chtít míchat. Bude muset tvrdě bojovat s lidmi jako je Dušan Svoboda, jenž se Spartou prezentuje jen v případě nějakého úspěchu. Zároveň jde proti „svému“ klubu z pozice šéfa Ligové fotbalové asociace. Například co se termínů televizních zápasů týče. Člověk, jenž z pozice „kamaráda“ dosazuje i vyhazuje trenéry, aniž by se zajímal, jak to v klubu funguje, pokud mu to nic nepřinese.

Tomáš Rosický bude i nadále muset „spolupracovat“ s osobou Adama Kotalíka. Tedy s člověkem oplývajícím tolika zkušenostmi z fotbalového prostředí, že je to až urážka Tomáše Rosického, že někdo takový je z pozice místopředsedy představenstva AC Sparta Praha výše postavenou osobou.

S člověkem, jenž i nadále pracuje tak intenzivně na novém díle „Sparta hledá superstar“, že si zasloužil zvýšení měsíční odměny – v předchozích dílech hráli například Otman Bakal v roli neúspěšně testovaného středního záložníka s nadváhou, jenž se měl naučit hrát pravého obránce. Ofenzivní záložník Ivan Schranz, jenž se měl pokusit o totéž, aniž by jej někdo někdy viděl na této pozici hrát. Dále hráli a stále hrají Herolind Shala, Fafa Picault a další zahraniční hvězdy napojené na ty správné agenty či agentku s dostatečně velkým… počtem sledujících na Instagramu. (viz oznámení společnosti o doplnění programu jednání řádné valné hromady společnosti ZDE)

zdroj: iSport
Otman Bakkal, zdroj: iSport

Nemluvě o přestupových myšlenkách a krocích samotného Zdeňka Ščasného, jenž je také velmi paličatým a zároveň vlivným člověkem ve všech aspektech fungování sportovní části klubu.

A samozřejmě ten nejdůležitější na závěr – předseda představenstva klubu Daniel Křetínský. O jeho fotbalových znalostech či neznalostech se vypráví leccos. Co je pravda, ví pouze on sám. Ovšem pokud on sám chce, aby Tomáš Rosický uspěl ve funkci sportovního ředitele a posunul Spartu zpět na vrchol a začlenil ji zpět do pozice nejsilnějšího a nejvlivnějšího klubu v této zemi, tak by měl hodně přemýšlet o tom, zda bude či nikoliv, do práce Tomáše Rosického mluvit ve stylu „jéé, a ten ale hezky nacentroval, ten by se nám taky hodil. A tenhle taky. A ten taky. Vůbec nevadí, že už máme hráče na tři mužstva.“

Když k tomu přidáme fakt, že generální ředitel, pan František Čupr, jmenovaný během podzimní části sezóny, se podle svých slov „musí naučit pohybovat ve sportovním prostředí, které je pro něj zatím neznámou“, je jasné, že Tomáš Rosický i přes vizitku fotbalové génia, bude mít hodně těžké práce.

Pokud by mu to jeho „kolegové“ ulehčili tím, že ho nechají pracovat a neradili by mu, mohlo by to být prospěšné pro všechny zúčastněné včetně fanoušků Sparty.

Hodně štěstí, Tomáši. Snad ho budete mít více než během své kariéry se zraněními.

 

zdroj úvodní fotografie: AC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Sparťan
Sparťan
5 let před

Lživý tweet, x let staré informace o hráčích, spekulace… Co je tohle za bulvární sračku? Dělejte nadále rozhovory, ty Vám jsou skvěle.