Hledání stopera pokračuje

Od mistrovského titulu zdá se, Sparta stále nedokázala najít spolehlivou stoperskou dvojici. Takže hledání stopera pokračuje. 
Podle všeho zvolí Alex Král návrat do Slávie. Tak nějak se všeobecně očekává, že Kaya ve Spartě v zimě skončí a Sparta je ochotná v jeho případe akceptovat hospodářský neúspěch. Kdo nám tedy ze současného kádru zůstává na stoperskou pozici? Chráněnec Zdeňka Ščasného – Uroš Radakovič, Lukáš Štetina a pokud na tuto pozici můžeme počítat Costu, tak i on. Otázkou je, co dál? Uroš má své místo pravděpodobně jisté, ale koho k němu? Štetina je za mě osobní solidní obránce, ale až jako číslo 3. Pro Costu mám slabost, je na něm vidět zápal a nevypustí žádný souboj. Že je v každém druhém zápase na červenou, je věc druhá. U Costy je ale přeci jen problém jeho věk. V lednu mu bude už 33 let a očividně ztratil ze své dynamiky a rychlosti. V létě mu končí smlouva a pravděpodobně novou už nepodepíše.
Image result for costa radakovic stetina
zdroj: iSport, Blesk
Doplníme z vlastních řad?
Často fanoušci volají po hráčích z vlastních řad. V zimě by se měl vrátit Milan Piško z hostování ve Vlašimi. Za Vlašim pod vedením trenéra Brabce nastupuje, ale podle mého názoru připravený na první tým Sparty není. Otázkou je, jestli někdy vůbec bude. Milanovi bude v březnu příštího roku už 23 a na svém kontě má jeden jediný start za první mužstvo Sparty (prohra v Brně 1:0, pod vedením Zdeňka Ščasného v rozestavení na tři obránce). Jeho smlouva pak příští rok skončí a je otázka, jestli bude zájem ji opět prodlužovat. V jeho věku už v první lize hraje několik velmi zajímavých obránců.

V Juniorce se mi líbil Filip Makšič. Rodák z Nového Sadu po úspěšném působení ve starším dorostu byl ve svých devatenácti letech přeřazen v létě do Juniorky. Zde potvrzuje kvalitní výkonnost a nastoupil v deseti zápasech. Připsal si dokonce jednu branku. Pevně věřím, že jeho čas přijde. Také Vadym Chervak se ve svých devatenácti letech hned přesunul do Juniorky, kde stabilně naskakuje. Zaujal svým nasazením a jedná se o člena základní sestavy. Utkvěl mi v hlavě především moment z derby, kdy vykopával míč z brankové čáry a zabránil tak jasnému gólu.

Image result for filip maksic
Filip Makšič, zdroj: Kurír.rs
Zajímavé jméno je i Marián Burda. Vysoký a důrazný stoper, výborný hlavičkář. Na podzim zasáhl do všech zápasů Juniorské ligy a vstřelil čtyři branky. Dalším odchovancem, který se prosazuje v Juniorské lize je Václav Penc. Vyzkoušel si hostování ve Vlašimi v loňském roce, kde nastoupil do tří zápasů a vstřelil jednu branku. Pro letošní rok zvolil setrvání v našem juniorském týmu a naskočil do dvanácti zápasů s jednou vstřelenou brankou.
Kdo by mohl přijít?

Stále se nejvíce spekuluje o Filipovi Panákovi. Podle informací Jana Vacka (který má tradičně velmi dobré info) by se měl jeho přesun dotáhnout. Panák také podle Vacka disponuje „dobrou hlavou“, tedy mentální silou, což by mohlo být přesně to, co Sparta v současné krizi potřebuje. Jeho možnost alternace na více postech je zase to, co potřebuje Zdeněk Ščasný.

Image result for filip panak
Filip Panák, zdroj: Karvinský a havířovský deník
Další jméno, které Jan Vacek zmínil bylo David Lischka. Ten je na pomyslné stupnici důležitosti transferů na druhém místě, právě za Panákem. Jednadvacetiletý odchovanec z Hlučína se naplno prosadil do základní sestavy až letos. Loni odehrál za Jablonec čtrnáct zápasů a letos už má na svém kontě zápasů osmnáct. K tomu dvě vstřelené branky a dvě asistence. V Evropské lize obstál. Davida navíc zastupuje pan Nehoda, který má dlouhodobě blízko ke Spartě. Součástí transferu by mohla být také domluva o setrvání Davida Hovorky v Jablonci (ačkoliv je na hostování s opcí, mohlo by se změnit na přestup už nyní). Otázkou je, jestli by nestálo za to se spíš poprat o Davida Hovorku. 
Zdroj titulní fotky: iSport – Blesk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Jara
Jara
4 let před

Kdyz si Sparta vychova kluky od mala a pak je zahrabe na farme,jako Vlasim.. . Pote nakupuje draze „zarucene nadeje “ jinde.. . Tak to hovori o vsem..