Futsalová Liga Mistrů míří do Prahy!

Devatenáctý ročník Ligy Mistrů začíná svou skupinovou fázi a futsalová Sparta má tu čest hostit svojí skupinu.

Futsalová Liga Mistrů má trošku jiný postupový klíč, než fotbalová. Týmy jsou rozděleny do dvou částí, přičemž v části A jsou poslední vítězové (Sporting CP) a top11 týmů podle nasbíraných bodů a týmy od 16. do 19. místa z tohoto žebříčku. Hraje se ve čtyřech skupinách a postupují do další fáze hned tři nejlepší z každé skupiny.)

Postupový klíč

Potom je tu část B, která nás zajímá víc, protože je v ní i naše Sparta. I v této části jsou čtyři skupiny po čtyřech týmech a jsou složeny týmy od 12. do 15. místa a 20. až 22. místa žebříčku UEFA Futsal Champions League. Doplněny jsou postupujícími z předkola. Sparta Praha jako mistr ligy byla nasazena přímo, stejně jako mistr Polska. Ze čtyř skupin postupují do další fáze jen vítězové skupin!

Sparta je nasazena do 5. skupiny společně s mistry z Polska (Bielsko-Biała) Rumunska (Csíkszereda) a Malty (St Andrews). Zde trošku doplatila na svou nováčkovskou daň, protože dostala do svého koeficientu „jen“ 50% bonifikaci za poslední tři ročníky, kdy nás reprezentoval ERA-PACK Chrudim. Ta hrála díky svému vysokému koeficientu část A.

V případě postupu, se bude další kolo losovat 18. října a hrát 19.-24. listopadu. Finále potom mezi 23.-26. dubnem.

Soupeři

Pravděpodobně naším největším soupeřem o postup do další fáze bude polský mistr z Bielsko-Biała. Trojnásobný mistr Polska má zkušenosti s Ligy mistrů už loni, když však všechny zápasy ve skupině prohrál. Aktuálně třetí tým polské Ekstraklasa však bude kousat. Především si musíme dát pozor na Michała Kubika, který se stal s deseti zásahy nejlepším střelcem loňského ročníku LM (nepočítáme-li finálový turnaj, kde se vede statistika zvlášť).

Možná vám jméno rumunského mistra (Csíkszereda) zní spíše maďarsky, což je správná úvaha. Je to totiž maďarský název města v Rumunsku (rumunsky: Miercurea Ciuc) a jedná se o město v Transylvánii, kde žije silná maďarská komunita (82% Maďarů). Rumunský mistr postoupil z předkola jako vítěz skupiny, kdy porazil i domácí AEK Atény. Jedná se o jeho první účast v Lize mistrů, stejně jako v případě Sparty.

Outsiderem skupiny je mistr Malty St Andrews, který se do základní skupiny prokousal přes předkolo. V jeho dresu najdeme reprezentanty Malty a dva Brazilce. Vítěz skupiny F v rámci předkola LM si poradil s Dinamem Kišiněv, SS Fiorentino i norským mistrem Sjarmtrollan.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments