Fanshop Sparty má nového vlastníka

Věc o které se šuškalo už nějakou tu dobu se stala v září realitou.

HC Sparta přebrala fanshop prostřednictvím dceřinné společnosti Holešovice Services s. r. o. v polovině září kompletně pod svou správu od společnosti UnityCX. „Věříme, že máme v klubu spoustu šikovných lidí, se kterými vytvoříme fanshop srovnatelný s nejlepšími zahraničními sportovními kluby. Díky tomu, že máme fanshop pod svou správou, můžeme flexibilněji reagovat na marketingové akce klubu,“ říká managerka fanshopu Eva Adamcová.

Zde by také článek vlastně mohl končit, jenže mi to nedá a píchnu do vosího hnízda. Osobně mám totiž problém, když někdo parazituje na značce mého oblíbeného klubu a já zakoupením v klubovém fanshopu sypu peníze do kapsy právě tomuto „prostředníkovi“, v tomto případě firmě Footballmania. Ano, řeč je o fanshopu AC Sparta Praha. Chci si koupit nějaký klubový artefakt, ale zároveň podpořit klub. V listopadu ode mě dostal syn fotbalový dres se svým jménem. Větší úspěch z dárku dlouho nepamatuji, takže spokojenost. Zakoupení rozhodně nelituju, ale přes to ve mně vrtá červíček pochybností, protože jsem vlastně svůj klub nepodpořil.

V našem podcastu z loňského roku jsme se na toto téma bavili i s Kamilem Veselým, přičemž nepochybuji, že fotbalová Sparta z prodeje ve Fanshopu nějaký podíl má, za mě je to ale málo. A v tuhle chvíli u mě neobstojí argument, že jinde se to dělá stejně. To mi přijde stejný argument, jako když mi syn řekne, že ve škole dostal pětku z diktátu, ale celá třída taky.

Hokejová Sparta jasně ukazuje, že to jde. Fanshopu se plně věnují tři lidi, pomáhají ale lidé z marketingového a PR oddělení a příležitostně brigádníci. Aktuálně prodává přibližně 300 produktů! Pokud tak ještě váháte nad nákupem dárku k Vánocům, mrkněte do fanshopu v Holešovicích. Někomu uděláte radost a ještě podpoříte přímo klub!

Na fotce Tomáš Pavelka s novou kolekcí z HCS fanshopu.

 

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
Martin
3 let před

Fanshop vlast i a vydělává na něm pan Dušan Svoboda 😉

Jarda Š.
Jarda Š.
3 let před

Ano, když má klub jednu prodejnu na svém stadionu, pak je v jeho silách zajistit její provoz vlastními zaměstnanci. Když už má prodej dresů a klubových suvenýrů zajišťovat specializovaný komeršní subjekt, pak by se měl také starat o to, aby prodejní síť a dostupnost produktů byly co největší.