První zápas Evropské ligy se blíží

Už jen dva dny zbývají do prvního zápasu v rámci Evropské Ligy, do které se Sparta dostala po 4 letech. Los pro nás začal dobře, z nejsilnějšího koše přišel Celtic Glasgow. Hratelný a přesto dostatečně atraktivní soupeř. Zbytek losu už nám v tomhle směru tolik nepřál

AC Milán je gigant, netřeba dlouze představovat. Chce se vrátit do boje o titul a aktuálně vede italskou ligu. Stejně jako OSC Lille, nás čtvrteční soupeř. Celtic je aktuálně na druhém místě ve skotské lize za Glasgow Rangers, se kterým o víkendu prohrál. Nutno dodat, že Celtic byl naposledy horší než druhý v sezóně 1994-95!

Teď už ale ke Spartě. Velké otazníky zatím stále visí nad soupiskou. V rámci té nahlášené do Evropské ligy není překvapení, chybí například Filip Panák. Jinak je na ní celý první tým. Půjdeme pěkně postupně – v brance by měl chytat Milan Heča, ten je jasnou jedničkou. Otázkou je, koho bude mít před sebou. V poslední době bohužel Sparta nekomunikuje směrem ke COVID testům a příkladná otevřenost je tatam. Do jisté míry to dává smysl, není třeba možná i zbytečně vzbuzovat paniku mezi fanoušky. Na druhou stranu to dává prostor pro různé spekulace.

Nejdříve shrneme fakta. Na prvním repre srazu v rámci nové sezóny se zranil Lukáš Štetina, ten bude chybět určitě. K tomu se ještě přidalo svalové zranění Ondřeje Čelůstky. Nemělo by to být nic vážného, ve čtvrtek ale může chybět. Dost možná se rozhodne až v den zápasu. Dávid Hancko je zpět v tréninku, povolat ho ale hned do základu se jeví jako nereálné. Na lavici by však už být mohl. Kdo ze stoperů zbývá? David Lischka, který nás moc nepřesvědčil. Dominik Plechatý, který se zlepšoval vedle Ondřeje Čelůstky a právě on by měl být jistotou na základ. Vedle „Plechyho“ bych si tipnul, že bude ale spíš Ladislav Krejčí ml. Vzhledem k absenci stoperů si nedovedu představit rozestavení 3-5-2, čili počítám se 4-2-3-1, což nám dává zase možnost začlenit například Karlssona.

U beků je situace jednoduchá, moc variant není. Vindheim už také trénuje, nicméně spíš tipuji Sáčka. Na druhé straně má své místo předplacené Hanousek. Na křídlech by mohli hrát Ladislav Krejčí st. a Karlsson, případně Polidar, Minčev. Ve středu pole máme nejvíce možností, měl by se zapojit už i Pavelka, je rozehraný, není na co čekat. Vedle něj snad Dočkal, ale je otázka, jak dopadne přetestování v úterý. Třetím do party asi Trávník, pokud bude Sáček na bekovi. Pokud by Dočkal byl opět pozitivní, nebude moct nastoupit a místo něj by mohl do hry zasáhnout Karabec.

Největší potenciální problém máme ale v útoku. Hložek byl stejně jako Dočkal pozitivně testován, i u něj bude záležet na dnešním testu. Juliš odstoupil z posledního zápasu, nebyl povolán pro stejné zranění (kotník) do reprezentace a i jeho start je s otazníkem. Může se tedy stát, že budeme hrát v útoku s Liborem Kozákem.

Utkání proti Lille začíná ve čtvrtek ve 21 hodin na ČT Sport.

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments