Druhé malé pražské derby je tu!

V rámci 7. kola Fortuna ligy se představí armádní Dukla Praha na Letné. Ze vzájemných zápasů lze vyčíst, že tým z Julisky je pro Spartu oblíbeným soupeřem. Sparta domácí zápas za posledních 6 let vždy vyhrála. Nejčastějším skórem za toto období byl výsledek 3:0 (čtyřikrát).

V náš prospěch určitě platí i momentální forma Dukly. Ta se krčí až na posledním místě tabulky bez jediného bodu a s hrozivým skóre 4:17. Dukla si přenesla do nové sezóny defenzivní problémy z loňska a i pod Drskem (bývalým obráncem) inkasuje v průměru skoro tři branky za zápas. Také ofenzivně to zatím neladí a Jan Holenda jen marně vyhlíží svých sedm vstřelených branek z loňské sezóny. Na druhou stranu už je však trenér Drsek pod těžkým tlakem a i když se jedná o náročné utkání, pokud Dukla nebude bodovat, pravděpodobně se s Duklou rozloučí. Zdá se tedy, že pan Paukner měl Duklu prodat už loni, protože tímto směrem to bude jistojistě sestup.

Na co si dát u Dukly pozor:
  • může zapracovat extra motivace nad možností odvolání trenéra
  • Holendovi se sice nedaří, ale přesto by naší obraně mohl dělat problémy
  • Dukla nemá co ztratit a s tím do zápasu půjde
Co hraje v náš prospěch:

Určitě hráčská kvalita, jak v základní sestavě, tak na lavičce. Na levém beku bude pravděpodobně opět hrát Vatajelu na místo zraněného Costy. Matěj Pulkrab je už naopak připravený absolvovat celý zápas. Jeho zařazení do základní sestavy by tak mohlo být druhou změnou.

Kde potřebujeme přidat:

Jednoznačně proměňování šancí a vyvarování se zbytečných chyb vzadu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments