Druhé kolo s Jabloncem

Sparta se chystá na druhé kolo Fortuna ligy s Jabloncem. V tom prvním prohrála po nepovedeném výkonu na Letné 0:2. Zbývá tak hodit minulé utkání za hlavu a soustředit se na to aktuální. Dokáže Sparta pokořit tým Petra Rady?

Jablonec skončil v minulé sezoně na čtvrté příčce, devět bodů za Spartou. V přípravě postupně porazil druholigové týmy Jihlavu, Hradec Králové a Pardubice, nicméně poté nestačil na Botosani, Bielefeld a Rapid Vídeň. Špatná forma týmu ale nebyla poznat v prvním ligovém utkání, kde vyhrál tým Petra Rady díky dvěma gólům Matouška 2:0.

Změny v kádru

Právě Matoušek se stal jednou z posil týmu z Podještědí. Mimo něj přišli ze Slavie na hostování i Sýkora s Jugasem, následně klub posílil i bývalý obránce Teplic Jan Krob, stoper Sparty Dominik Plechatý, obránce Zlína Libor Holík, ukrajinský obránce Curikov a nově i černohorský útočník Zoran Petrovič.

Nicméně odchody byly pro Jablonec poměrně rozsáhlé. Do Sparty odešlo duo Trávník – Lischka, do Slavie dvojice Holeš – Hovorka, Zlín posílil Janetzký. Odchod se týkal také Vatajela a Sobola, jimž skončilo hostování. Na hostování odešel lotyšský útočník Ikaunieks.

Bývalí hráči

Jablonecký kádr skýtá několik hráčů, kteří dříve oblékali rudý dres. Jedná se o Kroba, Hübschmana, Sýkoru, Peřinu či Plechatého, který je v klubu na hostování, tudíž o víkendu nenastoupí.

I ve Spartě je několik fotbalistů, kteří dříve působili v týmu soupeře. Jmenovitě se jedná o Hanouska, Lischku a Trávníka. Všichni tři přišli v tomto roce.

Vzájemné zápasy

Od roku 2000 odehrála Sparta s Jabloncem 41 ligových zápasů. V nich dokázala sedmadvacetkrát zvítězit, šestkrát remizovat a osmkrát prohrát. V posledních pěti utkáních Sparta s Jabloncem třikrát zvítězila a dvakrát remizovala. Na Letné navíc Jablonec v lize zvítězil naposledy v sezoně 2006/07, když vyhrál 3:0. Gól nám tehdy vstřelil současný asistent B týmu Loučka.

Jak zápas dopadne?

Spartě nezbývá nic než výhra. Určitý tlak bude i na kopačkách jabloneckých, kteří brzy načnou kvalifikaci do Evropské ligy, a tak budou chtít být dobře naladěni. Výkon Sparty jim to ale nedovolí. Sparta odehraje odlišné utkání od nedělního a připíše si první tři body.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments