Děkujeme, pane Kotale!

Sparta opět stojí pevně na nohou, je hrdá, neuhýbá a získala po šesti letech trofej. Hlavním strůjcem tohoto posunu je Ing. Václav Kotal. Nemůžeme však usnout na vavřínech, jak řekl sám trenér, ještě nás čeká hodně práce!

Výborná práce s rezervou

Václav Kotal byl nejdříve jmenován jako trenér rezervy. Renomovaný kouč, který je znám tím, že umí dobře pracovat s mladými hráči, dával smysl ve všech ohledech. Nečekal ho ale jednoduchý úkol. Před startem sezóny soupiska béčka čítala přes 40 jmen. Dokázal z nich vybrat ty správné kandidáty na základní jedenáctku a béčko šlapalo. Sázka na Váchu jako na mentora mladých hráčů se ukázala jako výborná volba. Václav Kotal si navíc přivedl z Hradce Daniela Horáka, který se jevil od začátku velmi dobře a odměnou mu byl první start ve Fortuna lize v utkání s Plzní. Béčko skončilo v předčasně ukončené ČFL na druhém místě, pouhé dva body za Táborskem, největším adeptem na postup zpět do 2. ligy. Díky tomuto postavení v tabulce a nejasnému pokračování druhé ligy stále živíme šanci, že bychom mohli postoupit do druhé ligy administrativně. Tedy že by některý z klubů nepodal přihlášku do druhé ligy. V celkovém součtu jsme sice až 3. v pořadí, ale nečekám, že by měla rezerva Jablonce ambice postoupit do druhé ligy. Trenér Kotal u béčka skončil s úctyhodnou bilancí 16 zápasů a 12 výher. Pro naprosto nově složený tým výborný výsledek!

Posun k áčku

Jediným kandidátem na trenéra u prvního týmu v rozběhnuté sezóně byl Václav Kotal, kterého nečekala jednoduchá výzva. Přijal ji s grácií a v 67 letech všem dokázal, že ještě do starého železa rozhodně nepatří. Po nepovedeném utkání v Olomouci, kdy měl pár dní na přípravu a poznání týmu, přišla domácí remíza se Zlínem. Ani v jednom utkání náš tým nebyl horší, přesto z těchto dvou utkání bral jen jeden bod. To správné nastartování přišlo až ve čtvrtfinále poháru, kdy jsme doma smetli Baník vysoko 5:0. V derby naše družina sahala po vítězství, o které přišla až na konci zápasu, a už tehdy bylo vidět zlepšení nejen jednotlivců, ale i celého týmu. Výborně především začala fungovat obrana v čele s Hanckem a Štetinou. Výborně se také rozehrál Karlsson, který trenérovi maximálně splatil důvěru.

Výsledkem je postup a následná výhra v poháru. Naprosto zaslouženě. A to jsme neměli jednoduché protivníky – Ostrava, Plzeň i Liberec hrají všichni ve skupině o titul. Ještě nás čekají dva zápasy v nadstavbě a k jistému třetímu místu nám stačí v neděli s Jabloncem bod. Možná ani ten nebude potřeba, neboť Liberec by musel obě svá utkání vyhrát (hraje se Slavií a pak jede do Plzně). Ať už to dopadne jakkoliv, trenér Kotal obstál. Ba co víc, opět Spartu pozvedl. Dodal ji hrdost, sebevědomí a ustálil základní sestavu. K tomu ještě dostali šanci mladí hráči (Karabec, Horák, Patrák). Suma sumárum 15 soutěžních zápasů a 10 výher! Sparta je zpátky, děkujeme trenére Kotale!

5 9 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments