Další postup na penalty

Že nás nečeká lehké utkání jsme věděli všichni. Že to bude až taková drama, to jsem třeba já nečekal. Nakonec tedy šťastný postup na penalty. 

Nevím jaké platí pravidlo o pamatování si výkonu z poháru, když pro ligu to jsou dva dny. Já na tenhle zápas ale jen tak nezapomenu. Byl jsem rád, že na pravém bekovi hraje zase Chipciu a nezklamal mě. Nechápal jsem zařazení Tetteha, kterému se na jaře absolutně nedaří a stále nechápu, proč Karlsson hraje na levém křídle, když je levák. Preferuju, když může jít křídlo do střely a nemusí si to přehazovat na druhou nohu a obránci centrují.  Až někdy ve 40. minutě došlo s Hložkem k prohození stran. Hložek se však po příchodu Plavšiče opět dekoval na pravou stranu.

Zápas to byl až do první branky doslova nudný a mnoho fotbalové krásy nepobral. Štetina stále střídá kvalitní výkony s hodně podprůměrnými, byť upřímně ten kvalitní byl asi jen proti Plzni. Střed opět nefungoval a často jsem měl pocit, že už i Kanga je z toho otrávený. Místo aby za Sáčka přišel Hašek a pomohl ve středu pole, v 88. minutě šel na plac třetí stoper Radakovič, který se posunul více do zálohy. Dopadlo to tak, jak to často dopadá, když se chce hrát beton se třemi stopery. Obě branky padly po centrech v době, kdy jsme paradoxně měli na hřišti ty nejlepší hlavičkáře. Plechatý mimochodem nebyl ani v nominaci, přesto doufám, že by do zápasu ze Zlínem mohl opět zasáhnout.

Obrázek

V prodloužení a především v poslední minutě ukázal neskutečnou bojovnost Kanga, který zaměstnal hned tři hráče Teplic a krásným lobem vyzval ke skórování Drchala, který šancí neopovrhl. Zde se sluší dodat, že to nebyla vůbec jednoduchá situace a Drchal ji vyřešil s chladným klidem. I zde doufám, že právě on bude v základu proti Zlínu.

Penalty jsou velká loterie a upřímně klobouk dolů, že jako první šel kopat Zahustel. Po tom všem, co si vyslechl od fanoušků jsem to opravdu nečekal. Razítko postupu dal stylově Kanga, opět skvěle proměněnou penaltou. Postupujeme dále, ale hra je to opět na náhodu, spoléháme se na individuality a to je špatně. Bohužel mi to začíná připomínat podzim a je jen otázka do kdy se nás bude držet štěstí. Tohle prostě není cesta hodna Sparty a já věřím, že Tomáš Rosický vybere v létě dobrého nástupce Zdeňkovi Ščasnému a uvidíme skutečný progress a herní tvář našeho klubu.

Ještě poznámka k zákroku na Hložka. Zde se mělo jednoznačně červenat! Rozhodčí nemusí čekat, až hráče odnesou na nosítkách, ale měl by potrestat i takovouto surovou hru s nulovou šancí hrát míč:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments