Co ukázal dvojzápas v Marbelle?

Další část přípravy v Marbelle je za námi a Sparta je stále neporažená. Aktuálně tedy šest zápasů, šest výher, při vysoce pozitivním skóre 20:5. Nelze těmto výsledkům přikládat až takovou váhu, protože je to stále jen příprava, ale mám pozitivní pocit především z nálady v týmu. 

Dynamo Kyjev byl těžkým soupeřem

Utkání s Kyjevem ukázalo vysokou kvalitu individualit na obou stranách. Na nádhernou branku Stancia před poločasem odpověděl těsně po změně stran neméně krásnou brankou Cygankov.  První branku Sparty zase vstřelil tank jménem Benjamin Tetteh. Vítěznou trefu pak obstaral Adam Hložek, který trefil perfektně z voleje a nedal tak brankářovi ukrajinského celku šanci.

Zatímco Dynamo v průběhu zápasu prostřídalo celou jedenáctku, na jeho hru to mělo minimální dopad. Sparta s ohledem na druhý zápas ve stejný den využila možnost střídání jen čtyřikrát. Velký návrat na hřiště v podobě Václava Kadlece byl třešničkou na dortu.

Staré nešvary přetrvávají

Sparta sice první těžké utkání vyhrála, byť nutno dodat, že nebyla lepším týmem. Možná měli hráči těžké nohy z náročné přípravy, ale stále tam jsou vidět bohužel náznaky z hry týmu z podzimu. Špatný pohyb, nikdo si nesbíhá pro míče k obráncům. Právě zde bylo vidět, jak hře chyběl Kanga.

Jakmile soupeř začne presovat, což MOL VIDI prakticky nedělal, jsme v problémech. Plechatý sice nebyl vždy 100%, ale je s obdivem, jak zatím přípravu zvládá. Určitě si říká o minimálně lavičku pro jarní část. Velkým zklamáním jsou naopak oba krajní obránci. Zahustel v obraně určitě silnější než v útoku, ale stále je to podle mě na Spartu málo. Aby v jeho věku nedokázal pořádně zpracovat míč je k zamyšlení. Hanousek mě zatím také nepřesvědčil a ač působí Civič občas hodně zbrkle, v tuhle chvíli bych volil jeho. Snad je to u Hanouska zapříčiněno jistou nervozitou a zvykání si na spoluhráče.

Zaznamenal jsem kritiku na Karlssona. Nemyslím si, že je úplně na místě. Potřebuje kolem sebe šikovné hráče, kteří pochopí jeho myšlenku, uvolní mu prostor, což se spoluhráčům na jeho straně moc nedaří. Opět výborný Stanciu, důrazný Tetteh a moc se mi líbil také Sáček. Na některých postech bude mít trenér Ščasný hodně zamotanou hlavu.

Hlavně se v Marbelle nezranit

Druhý včerejší zápas odehrála Sparta proti klubu z Pekingu. Především konec utkání se dohrával v emocích a na asijském klubu byla vidět velká frustrace, kterou odnesl Plavšič a musel střídat. Nemělo by se však jednat o nic vážného. Moc se mi zatím líbí Martin Hašek, nic nevypustí, je to dříč a velký motor, přesně jak si ho pamatujeme z Bohemky. Famózní je potom v přípravě Drchal, který je zároveň s pěti brankami nejlepším střelcem přípravy! Velmi hlasitě si tak říká o větší minutáž v lize. Ze zatím neznámých důvodů do ani jednoho zápasu nenaskočil Kanga, byť s týmem byl v obou zápasech.

Konkurence dělá své

Výborní jsou Chicpiu a Plavšič. Myslím, že především u nich je vidět jak je důležitá konkurence v týmu. Plavšič připomíná atomového mravence z jeho začátků v letenském klubu. Snad mu to vydrží i do mistrovských zápasů.

Sparta by měla odehrát ještě jedno přípravné utkání, které má posloužit jako generálka na ligu. Lukáš Pečeně zmiňoval, že by protivníkem našeho klubu mohl být Krasnodar, ale nic potvrzeno ještě není.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments