Čistka kádru

Když jsem v podcastu s Honzou Vackem nahodil, že hned jedenácti hráčům končí smlouva, Honza se mě zeptal, jestli to beru jako problém. Teď už asi chápu, proč se mě na to takhle zeptal. Připravuje se další čistka kádru.

Podle Deníku Sport a potažmo Honzy se už na Letné nepočítá s :

  • Ondřejem Zahustelem
  • Lukášem Štetinou
  • Costou
  • Guélorem Kangou
  • Semihem Kayou

Smlouvu by měl prodloužit Lukás Juliš, ale vzhledem k výčtu útočníků (Tetteh, Kozák, Drchal, Pulkrab a Kadlec) si nedovedu představit, že by někoho z nich posadil. Proto i jeho odchod očekávám. Otázka je, jak to bude s Mandjeckem, ale dovedu si představit, že i on bude na Letné pokračovat.

Co dál?

Je samozřejmě otázka, co bude následovat. Odchodem dvou pravonohých stoperů nám zbývá v kádru vlatně jen Mandjeck u jehož setrvání je aktuálně stále otazník. Láďa Krejčí hrát na pravém stoperovi nemůže, ač ho tam neustále pan Hartman posílá. Láďa je levák. I proto si myslím, že v zimě přijde hotový pravonohý stoper. Plechatého necháme v Jablonci i na jaro a potom zapojíme do přípravy. Takhle by mi to dávalo největší smysl. Nechávat v sestavě jen Mandjecka je podle mě velké riziko. Ostatně dvakrát na podzim chyběl pro zranění. V případě nouze můžeme sáhnout i do béčka, kde se zajímavě profiluje Talovierov. Toho chválí prakticky všichni na Strahově a i mně se hodně v zápasech béčka líbil. Sice hrál spíš levého stopera, ale umí oběma nohama. Na pravém stoperovi se mi pak hodně líbil Piško, lídr obrany, vítězný typ po kterých na Letné pořád tak voláme. Troufám si říct, že Talovierov půjde do přípravy s áčkem.

Také záloha bude potřebovat posílit, pokud z ní zmizí Mandjeck do obrany a odejde Kanga. Zbyde nám jen Trávník, Hašek a Krejčí. Zde se nabízí zatažení Vindheima na pravého beka a návrat Sáčka do středu zálohy, plus doufám v návrat Bořka Dočkala. I zde má Sparta kam sáhnout v případě nouze. V béčku se mi moc líbil Mareček a Šimáček, ale nelze tyto hráče s minimem zkušeností z prvního týmu hodit hned do řeky. Alespoň na střídačce a trénovat s áčkem by ale mohli/měli. Ostatně béčko čeká omlazení směrem do jara a i z tohohle pohledu by mi jejich posun dával smysl. Také Karabec asi pojede na přípravu s áčkem, tedy další hráč do záložní řady, který ale umí zahrát i na křídle.

V béčku hrál prim na podzim Lukáš Juliš, ale v rámci omlazení B týmu si dovedu představit jeho hostování někam do první nebo druhé ligy a posun Matyáše Kozáka, který by mohl společně s Daem tvořit velmi úderné duo s potenciálem dalšího posunu.

Otázka bude také co s brankáři. Bičíkovi končí smlouva, Heča je aktuální jednička, což asi úplně nevoní Nitovi. Zde však žádnou změnu v zimě nečekám.

 

Titulní foto: AC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Filip Steh
Filip Steh
4 let před

Já bych prodal Tetteha.

Jarda Š.
Jarda Š.
4 let před

Talovierov je zatím ve Spartě jen na hostování z Dynama ČB, pokud by měl zůstat, byl by zřejmě vyměněn za Kulhánka nebo Havelku.

Lukáš
Lukáš
4 let před

Jinak co se týče k samotným hráčům. Určitě bych se snažil prodloužit s Kangou, protože ačkoliv to tak nevypadá, má super čísla a hráč takových kvalit tu dlouho nebyl. Na druhou stranu chápu jeho rozhodnutí neprodloužit smlouvu. Je to hráč, který má na mnohem kvalitnější ligu.

Jarda Š.
Jarda Š.
4 let před

U Kangy jde o to, že ve Spartě nechce zůstat, protože má ambice na kvalitnější ligu, u Kayi a Mandjecka jde zas o to, že nejsou takovým přínosem pro tým, jak by odpovídalo jejich platům. Tito hráči, pokud by se je nepodařilo v zimě prodat, by s velkou pravděpodobností odešli v létě volní zadarmo .

Wenca
Wenca
4 let před

Jak je to vlastne s Kadlecem, tomu taky konci smlouva a s permanentnim zranenim to nema smysl.

PETR
PETR
4 let před

Do áčka určitě Mareček,viděl jsem ho v derby,skvělej potencial