Béčku začíná ČFL už tuto sobotu!

Dlouho jsme se těšili na znovu zavedení B týmu a letošní sezónou se tak vracíme do vyzkoušených a zajetých kolejí rezerv prvních týmů. Výkop prvního kola je už tuto sobotu!

Pro připomenutí, Sparta je v první skupině, tzv. ČFL A a do 2. ligy vede cesta přes baráž mezi vítězem ČFL A a ČFL B. Cesta nepříliš jednoduchá. Pro pořádek, takto vypadá složení naší skupiny:

ČFL A

SK Rakovník, FK Admira Praha, FK Loko Vltavín, TJ Jiskra Domažlice, FK Králův Dvůr, SK Benešov, Sokol Hostouň, FC Slavia Karlovy Vary, 1. FK Příbram B, FK Motorlet Praha, TJ Štěchovice, FC MAS Táborsko, AC Sparta Praha B, FC Písek, SK Slavia Praha B, FK Viktoria Plzeň B.

K dispozici už je také rozpis celého ročníku, přičemž Sparta první utkání jede do Domažlic (Sobota 10. 8. 2019 15:00). Doma se tak představí až o týden později a to v neděli 18. 8. 2019 v 10:15 na Strahově proti FK Králův Dvůr. Podle rozpisu to také vypadá, že B tým bude svoje domácí zápasy hrát vždy v neděli v 10:15. Permanentkáři mají vstup zdarma, ostatní budou pravděpodobně platit symbolické vstupné (očekávám 50kč).

V přípravě si tým pod vedením trenéra Kotala nevedl špatně, tedy alespoň výsledkově. Je však stále co zlepšovat. Sestava je s otazníkem, především i pro to, že B tým bude používat první tým na rozehrání hráčů po zraněních. Sestasva proti Liberci by však měla hodně napovědět a tyto jména by neměla chybět ve finální nominaci pro sparťanskou rezervou:

Obrázek
Zdroj: Sparta

Důležité zápasy

Ve 12. kole (27.10.) se odehraje první derby rezervních týmů Sparty a Slavie, hrát se bude na hřišti v Horních Počernicích (Xaverov). O dvě kola dříve (13.10.) odehraje rudá mašina zápas v Plzni a v 15. kole uzavře své podzimní účinkování doma s největším adeptem na postup – Loko Vltavínem.

Za zmínku ještě stojí další venkovní zápasy, které se odehrají v Praze. To jest s Motorletem (21.9.) a s Admirou (10.11.).

Delegace rozhodčích

Na první kolo už je k dispozici nominace rozhodčích a delegátů a bohužel to vypadá, že předpověď Dominika Hejbala z našeho podcastu se vyplnila. Vypadá to totiž na opravdovou chloubu rozhodčích v ČR.

Náš první zápas bude totiž pískat Drahoslav Drábek. Ten „zařízl“ České Budějovice v přímém boji o sestup proti Příbrami a vyletěl z listiny rozhodčích. Nyní je zpět.

Zápas Pardubice „B“ – Přepepře zase bude řídit jistý Marek Pilný, známý z tzv. opilecké aféry. Živanice Zbuzany zase povede jako hlavní sudí Milan Matějček, který byl za výkon v baráži vyloučen z ligy.

Máme se na co těšit!

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments