6. Kolo Bohemians – Sparta 1:1

Další kolo je za námi a Sparta opět ztrácí body v posledních minutách. Tentokrát v duelu s Bohemians a ne z brejku, ale z nepohlídaného centru na zadní tyč.

V základní sestavě se objevil „Bóža“ při vynucené absenci Costy, jak jsme již informovali v preview k zápasu. Žádná jiná změna v sestavě nenastala, snad jen stojí za zmínku návrat Pulkraba a Civice na lavici náhradníků. Také nechyběl nově příchozí GolGol Mebrahtu. Zápas moc fotbalovosti nepobral a od prvních minut bylo jasné, že Bohemians bude hrát svůj klasický beton a Sparta bude muset dobývat její tvrz. První poločas se nesl v duchu lehce ztracených míčů na obou stranách. Snad jen střela po krásném otočení ve vápně od Josefa Šurala by snesla náročnější měřítko. Jeho střelu však dobře vyráží nohou Bartek.

Druhá půle bez Stanca

Do druhé půle už nezasáhl Nico Stanciu, pravděpodobně z důvodu zranění. Mimochodem, jednou z novinek letošní Fortuna Ligy je tzv. Přihraj:Král asistencí. Právě toto ocenění získal Nico a bude tak v následujících pěti zápasech (včetně toho dnešního) nosit speciální dres, který bude na konci ročníku předmětem aukce.

Ani druhá půle nenabídla mnoho šancí, ale přeci jen přinesla první branku. To když v 61. minutě krásně proměnil přímý volný kop kapitán Josef Šural. Ten se zahrával po faulu právě na jeho osobu. Sparta v tuto chvíli přebírá otěže a diktuje tempo. Nežene se do zběsilého útoku jako v minulém kole, ale rozvážně postupuje směrem k brance Bohemians.

Vatajelu a druhá žlutá?

V 78. minutě Vatajelu tahá za záchranou brzdu faulem na hranici velkého vápna. Nutno dodat, že tento faul měl být potrestán druhou žlutou kartou v zápase. Naštěstí se tak neděje a zápas pokračuje. Bohemians nabídnutou šancí pohrdají. Sparta dál diktuje tempo a Bohemians nemají zatím ani jednu střelu na branku. To se ale změní v 87. minutě kdy si na zadní tyč zaběhne Zaviška a nikým neatakován vyrovnává na 1:1. Souboj naprosto vypustil Plavšič a Sparta tak opět dostává branku v posledních minutách hry. Ba co hůř, z první a jediné střely domácích!

Co říct závěrem?

Opět obrovská škoda, že jsme si nechali utéct vyhrané utkání. Bohemians jsme do žádné šance za celý zápas nepustili. Potom po hrubé chybě dostaneme branku a opět dělíme body. Opět zbytečně. Ne, nebyl to krásný fotbal, ale to s Bohemkou není vlastně nikdy. Byl to boj o každý míč o každý metr. V zápase se mi moc nelíbil Kanga, který byl hodně neviditelný. Tetteh bojoval, ale brankový útočník to prostě není. Kapitán Šural se krásně trefil a byl i v největší šanci prvního poločasu. Ale to vše je málo, protože vezeme jen bod. Tohle je ztráta!

zdroj fotky: AC Sparta Praha