Ze Zlína z prázdnou

Třinácté kolo za námi a na Spartě moc radosti není. Byť jsme přejeli v minulém kole Boleslav, v tomto kole nevezeme ze Zlína ani bod. Nutno dodat zaslouženě.

Do utkání jsme vstoupili s několika změnami v základní sestavě. Costa hrál zpět na levé straně, Civič fungoval spíš jako záložník a místo Semiha tentokrát naskočil Štetina. Na pravou stranu se postavil Mebrahtu a do útoku se vrátil Šural, který tvořil útočnou dvojici s Pulkrabem. Kanga a Tetteh byli z důvodu karetního trestu mimo základní sestavu.

Bojovník Frýdek

Utkání upřímně řečeno moc krásy nepobralo, ale první poločas snese přeci jen silnější měřítko. Výborně hrál Frýdek, jistou a kvalitní rozehrávku podpořil Štetina. Snažil se Stanciu, ale to bylo asi tak všechno, bohužel. Radakovič nepůsobil jistě a i když vede statistiky obránců ve vyhraných soubojích, několikrát mi zatrnulo při jeho obrané práci. Pulkrab se snažil, bojoval, ale bohužel to moc nebylo k užitku. Takový klasický obrázek naší hry venku přesně ukázal kapitán Šural, když se šikovně protáhl kolem obránců a šel téměř sám na branku. Ve vápně si ale míč zasekl a nedůrazně vystřelil. Takhle přesně bezzubě hrajeme venku poslední zápasy, týdny, měsíce a myslím, že dokonce už tak dva roky.

Bezzubý útok

Ač se to zdálo jako neuvěřitelné, druhý poločas byl ještě horší. Naprosto bezduchý výkon, ve kterém se ztratil i v prvním poločase výborný Frýdek a zapadl do šedi zbytku sestavy. K tomu pro mě nelogické střídání, kdy šel do hry Sáček, který se snad ani nepotkal s míčem. Naopak Tetteh hru oživil a jasně ukázal, proč je momentálně na Letné útočníkem číslo jedna.Bohužel branku nevstřelil.

Zlín byl lepší, vytvářel si šance a našim jakoby došly síly. Soupeř nás mačkal a dočkal se spravedlivé odměny. Sparta už se pak nezmohla ani ke střele na branku. Třetí venkovní zápas v řadě, třetí porážka 0:1. Tohle už není náhoda.

Podle zmínky J. Rajnocha ve studiu, který pronesl, že trenér Ščasný chce s týmem v zimní přestávce víc pilovat rozestavení 3-5-2 lze odečíst, že trenéra opravdu nehledáme. Je to smutné přiznat, ale pokud Slavia vyhraje nad Duklou, budeme ztrácet už sedm bodů. Pokud by zvítězila i na Letné, bude to bodů deset.