Zápasy sezony: Obrat s Brnem i duel s Olomoucí

Sparťané v uplynulé sezoně získali přes devadesát bodů v tabulce soutěže a v základní části se umístili na třetí pozici. Během svého počínání zaznamenali řadu cenných úspěchů proti lídrům celé tabulky. Jaké zápasy sezony se našemu týmu povedly nejvíce a který byl ze všech úplně nejlepší? Odpovědi na obě uvedené otázky se dozvíte níže v exkluzivním článku pro Sparťanské noviny.

Nejzajímavější zápasy sezony 2019/2020

Čtyřka oblíbených soupeřů

Pro začátek hodnocení si musíme připomenout, proti kterým týmům se našim borcům hrálo nejlépe. V minulém ročníku sparťané měli čtyři týmy, s nimiž během základní části neprohráli ani jednou. Jedná se o Mladou Boleslav, Litvínov, Vítkovice a Karlovy Vary. Dohromady proti těmto soupeřům naši hokejisté posbírali nejenom všechny výhry, ale také plný bodový zisk.

Proti zmíněným týmům si náš tým dokázal poradit, a nakonec dotáhnout zápas do úspěšného konce. Kterých výher si však cenit nejvíce? Mohou to být například vítězství proti Vítkovicím. Nejenom, že proti Ostravanům naši hráči brali celkem dvanáct bodů, ale také zejména výhrou 3:1 na vítkovickém ledě překonali dosavadní rekord, když měli na kontě deset venkovních výher v řadě.

Nejlepší zápasy sezony

Duely, které s sebou nesou emoce, šarvátky a strhující okamžiky, mají rádi všichni fanoušci a v neposlední řadě sami hráči. A právě pár podobných zápasů jsme společně zažili v minulém ročníku. V následujících řádcích si společně přiblížíme pět nejlepších zápasů našeho týmu a zároveň také na závěr článku vypíchneme vůbec nejlepší a nejnapínavější duel uplynulého ročníku.

Začátek října a čas na rozjezd. Sparťané na začátku desátého měsíce v roce odstartovali svou první velkou šňůru. Utkání ve Zlíně bylo pro sparťany zlomovým, jelikož v tabulce potřebovali odskočit do horní části. Střetnutí s Berany si naši hráči užili plnými doušky, když nastříleli hned šest branek a pouze jednou inkasovali. Vítězství 6:1 byl již první velký triumf v nové sezoně.

Za zmínku určitě stojí také dobře zvládnuté utkání na konči října v Olomouci, kde naši borci dobrou defenzivní prací urvali výhru 4:0. Tento zápas se našincům povedl. Brankář Matěj Machovský udržel čisté konto, útočník Matúš Sukeĺ si připsal první extraligovou trefu v dresu Sparty a Pražané si připsali do sbírky šestou venkovní výhru v řadě nad tímto soupeřem.

Dalším utkáním, kterého si musíme všimnout, je dohrávka desátého kola v listopadu doma proti Kladnu. Před vyprodanými tribunami se sparťanům velmi dařilo, jelikož v utkání náš tým zvládl vsítit hned šest gólů a sám inkasoval pouze dvakrát. Navíc už ve čtvrté minutě šel do vedení zásluhou Andreje Kudrny, což byl odrazový můstek k pozdější výhře 6:2.

30. prosince minulého roku sparťané zapisují další velký úspěch. V hlavním městě totiž změřili síly s Litvínovem, proti kterému se zároveň jednalo o generálku na blížící se utkání pod širým nebem. Duel s Vervou probíhal v poklidném tempu, avšak v polovině utkání, a hlavně ve třetí třetině, se hra rozjela. Úspěšní sparťané vyhráli 8:4, dvěma góly se blýskl útočník Lukáš Pech.

Elektrizující atmosféra se šťastným koncem

Nejlepší zápas sezony? Ano, asi všichni sparťané uhádnou. Třetího listopadu hostil náš tým brněnskou Kometu. Duel, kterému nic nechybělo, navštívilo přes čtrnáct tisíc diváků. Ten, kdo přišel, nelitoval. Soupeř z Moravy na sklonku padesáté minuty byl napřed o tři branky, ale sparťané předvedli dokonalý obrat! Celou show odstartoval svým gólem Vladimír Růžička, na něhož navázali později další střelci. Finální tečku za skvělým večerem pro sparťanské fanoušky udělal útočník David Tomášek, který rozhodl o naší výhře 5:4 patnáct vteřin do konce zápasu.

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments