Vydřené body z Karviné

V netradičním čase si Sparta včera v Karviné připsala důležité tři body do tabulky. Důležité proto, že už snad konečně přerušila nepříznivou sérii z venkovních hřišť.

Body to jsou opravdu vydřené, možná až nečekaně moc. Hra určitě nenadchla, ale důležitý je výsledek a hlavně tři body. Kolik bylo letos zápasů, kde jsme byli jasně lepší a potom odešli s prázdnou, nebo jedním bodem.

Sáček na pravém beku

Zdeněk Ščasný poskládal náš výběr opravdu velmi netradičně. Sáčka jsem v základní sestavě tipoval, ale spíš ve středu. Jestli se nepletu, pravého beka ještě nehrál, nebo ne ve Spartě. Moc nechápu, proč máme v sestavě Wiesnera, který je čistokrevný pravý bek a stále čeká na příležitost. Kdy jindy by měl nastoupit, než na půdě předposledního celku. Ze sestavy vypadl Šural, kdy oficiální důvod jsou zdravotní problémy. Druhá změna v sestavě bylo přeřazení Plavšiče na pravou stranu a na levou nastoupil Vatajelu.

Úvod utkání patřil Spartě. Dobře jsme drželi míč a nepustili domácí do hry. Po patnácti minutách jsme však opět přestali hrát a soupeř nám zatápěl. Především Jan Moravec si dvakrát z našeho obranného valu udělal dobrý den. Netrvalo dlouho a domácí využili zaváhání Stancia a po faulu ve vápně od Nity šli do vedení z penalty. Kdo jiný než Budínský, na kterého jsme také upozorňovali v před zápasovém článku. Ten stejný hráč však chvíli poté vyfasoval červenou kartu. Trenér Pivarník po zápase tento zákrok hodnotil jako běžný, maximálně na žlutou kartu. Nechť se podívá třeba na tento záběr. Moc nechybělo a Vatajelu mohl mít po sezóně, nebo dokonce kariéře.

Po přestávce beze změn

Tak trošku jsem čekal, že půjde po poločase dolů často chybující Plavšič, nestalo se. Hned šest minut po začátku druhého poločase výborně zahrál rohový kop Vatajelu a Uroš hlavičkou vyrovnal stav skóre. Možná v tu chvíli jsem si myslel, že Sparta už utkání ovládne. Přeci jen, vyrovnáno a hrajeme proti deseti. Domácí ale hrozili z brejků a vše mohlo dopadnout jinak. Především akce Ba Louy na jejímž konci byl Lingr si branku zasloužila. Také hlavička Kriváka zamávala s kardiaky v řadách fanoušků letenských.

Branka ale padla na druhé straně. Stanciu i když dle svých slov odehrál nejhorší utkání ve Spartě, se prosadil pěknou střelou z dvaceti metrů a poslal Spartu do vedení. Z toho direktu už se domácí nevzpamatovali. Letič navíc svůj špatný výkon korunoval, když nesmyslně stáhl ve vápně Sáčka a Plavšič proměnil penaltu. Mimochodem, pokud není na hřišti Kanga, jsou určení další tři hráči (Stanciu, Plavšič a Tetteh). Stanciu penaltu přenechal Plavšičovi, který ho o to poprosil na zvýšení sebevědomí. No, snad to zabere, protože Plavšic na základní sestavu momentálně spíš nemá.

Šanci dostal také Hložek

Utkání moc krásy nepobralo. Sáček odehrál řekněme svůj standard. Nic vyloženě nezkazil, ale také nic extra nepředvedl. Ke cti mu budiž vybojovaná penalta a také, jak se popasoval s novou rolí. Opět se mi líbil Frýdek, který roste ve velkého fotbalistu. Tradičně výborně bojovný výkon ukázal Tetteh. Stanciu se sice krásně trefil, ale jinak to nebyl jeho zápas. Opět mu budiž ke cti, že má sebereflexi. Na rozdíl od jiných.

Velkým pozitivem zápasu je určitě šance mladému Hložkovi. Kdy jindy by měl sbírat zkušenosti, než na hřišti předposledního celku za stavu 3:1. Mohl jít myslím na hřiště i dříve. Hložek se stal vůbec nejmladším hráčem Sparty, co kdy za ní nastoupil a šestým nejmladším v naší lize.