Názor čtenáře – upřímnost nadevše

Včera jsem provedl důkladnou analýzu a pojmenoval jsem si problémy, které jako fanoušek mám. Vím, které věci jsou pro mě klíčové a jaké faktory budu vyhledávat a jaké naopak budu chtít upozadit. Rozumíte? O čem to vůbec mluvím?

Zkusím to jinak. V poslední době mě potěšila otevřenost na tiskové konferenci sportovního ředitele nebo rozhovor po prvním přípravném zápase s Michalem Horňákem. Objevila se na poslední dobu nezvyklá autentičnost, upřímnost i lidskost. Ubylo frází. Ty mě nezajímají a je potřeba se jim z dálky vyhnout. Raději bych asi neslyšel nic než poslouchat bezobsažné věty, za kterými se může skrývat vlastně cokoliv, třeba také velké nic.

Teď už je moje sdělení asi srozumitelnější. Zkuste ale zavzpomínat. Kolik prázdných obratů jsme za poslední dobu slýchávali? Nebylo jich málo.

Zdroj: idnes.cz
Zdroj: idnes.cz

Rovněž jsem zaznamenal i konkrétní zmínky toho, co se nedaří, nebo v minulosti nepodařilo. Schopnost uznat chybu není každému vlastní, a proto ji také zmiňuji. Klub musí být nejen ambiciózní, ale současně lidský, upřímný k fanouškům i k sobě samému a se zdravou sebereflexí.

Doufám, že závan svěžího větru upřímnosti nebyl ojedinělý, ale stane se novým standardem. Samozřejmě, někdy dotyčný musí odpovídat na nepříjemnou otázku. Není přece žádnou hanbou odpovědět, že se k danému tématu nebudu vyjadřovat, protože je např. ještě v jednání. Zbytečnou odpovědí ve frázích se pouze zvyšuje odtažitost fanoušků a jejich frustrace.

Na závěr ještě musím zmínit jednu z našich čerstvých posil Martina Haška. Viděli jste s ním v poslední době nějaký rozhovor? Pokud ne, pusťte si. Jeho dobrá nálada je opravdu nakažlivá.

Zdroj úvodní fotky: FOTO: Martin Sekanina (Blesk)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments