Trpělivost, trpělivost, trpělivost

Na začátku sezóny jsem psal text do magazínu Sparta Do Toho, že to bude chtít trpělivost. Sparťanský fanoušek je zkoušen posledních několik let právě z trpělivosti a není to jednoduché. Generace dnešních aktivních fanoušků (včetně mě) nepamatují doby temna a sestup do 2. ligy. Většinou si pamatují titulové sezóny, a i proto se nám současnost těžko kouše. Ani mně se aktuální situace ve fotbalové Spartě nelíbí a to jsem ve výrazech slušný, ale…
 
Spousta z vás připomíná jistě dobrou a koncepční práci Nezmara a Trpišovského. Vzpomenete si na jejich začátky? Připomenutí v tabulce níže. Prvních deset kol, 18 bodů a v sestavě třeba Jugas, Flo nebo Pokorný. A to Trpišovský přebíral tým, který půl roku předtím bral titul a neměl ani zdaleka tolik zraněných, kolik máme my.
Obrázek
Zdroj: @LukyACS (Twitter)
Trenér Jílek prostě musí dostat čas na nalezení správné sestavy, která se ustálí a bude kvalitní. I vzhledem ke kratší přípravě a nižšímu počtu přípravných zápasů musí hráče zkoušet na začátku ligy. Uroš Radakovič tu je přes rok, zasáhl do 34 utkání pod 4 různými trenéry a bohužel nepřesvědčil. Ani pod trenérem Jílkem, na což jsem docela spoléhal. Dostal i nyní svou dobu hájení, přesně jak trenér Jílek slíbil, že každý dostane. Sítem trenéra ale neprošel a pravděpodobně ho uvidíme v dresu Českých Budějovic, kde by měl nastupovat vedle zkušeného Sivoka. To si myslím, že mu může jen pomoct a uvidíme, jak na tom bude po návratu. 
 
Lukáš Štetina se mi moc líbil ještě v Dukle a byl jsem rád, když k nám přestoupil. V kádru je dokonce už dva roky, zažil na Letné pět trenérů a naskočil do 53 zápasů, ale oni on se nevyvaroval chyb a špatných výkonů. I jemu by hostování mohlo pomoct. Spekulovalo se o Teplicích, ale stát se může i to, že na Letné zůstane. 
 
Třetím, kdo by si měl hledat nové angažmá je Kaya. U něj hraje hlavní roli vysoká smlouva, která navíc na konci sezóny skončí. Pokud by tak měla opravdu přijít nabídka z Izraele, bylo by to ideální řešení pro všechny. Kaya totiž kromě prvního zápasu se Slováckem a epizodních pár minut na levém bekovi všechny zápasy odseděl na střídačce. 
 
Václav Jílek tak provedl nebo provede v následujících dnech řez kádru, který je potřeba. Jeho sítem tito hráči neprošli, byť dostali šanci. Respektujme to, dejme mu čas a prostor vytvořit stabilní tým. Nejsme s prominutím ani Olomouc ani Liberec. Nemůžeme čekat víc jak rok, jestli se nějaký hráč rozehraje. Doba hájení u zmíněných skončila, teď se musí ukázat ti, co si místo v kádru podle trenéra zaslouží. Nastolená cesta je správná, ale ani Guardiola nebo Klopp nezvládli změnit tým za tři měsíce do aktuálních mašin. A to měli naprosto jiné možnosti.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
10 měsíců před

Tady mám strach že pokud tu dlouhou šanci dostane, tak si zvykne na to že už nejsme TOP. Bohužel Sparta má s bidou na třetí místo. Faktor strachu jménem Sparta už není. Teď to funguje naopak každý si chce kopnout do slepého tuláka co hledá cestu.
Čest a slávu Spartě

Martin
Martin
10 měsíců před

Když odejdou zmínění stopeři, zůstává jediný uschopněný Hancko. Lischka, Costa ani Panák nejsou ready – pravda, u Lischky a Costy se to snad brzy změní. Ale pořád – zbavit se 3 hráčů a mít jen 3, navíc levonohé stopery? Povolat Piška z béčka asi není teď správná cesta.

Závěr-jednoho určitě nechat!