Tři výhry v řadě. Panákovo trápení. Navrátilci jako posily?

Od nepovedeného zápasu s Plzní uteklo dost času, sparťané odehráli další utkání a zapsali tři výhry v řadě. Luděk Mádl zveřejnil, o kterých navrátilcích Sparta údajně uvažuje jako o posilách pro další sezóny. Na portálu iDnes vyšel článek o Filipu Panákovi, jehož zdravotní trápení bohužel nebere konce. O mladém, nyní už sparťanovi, Matěji Polidarovi se pro Deník Sport rozpovídal jeho současný trenér Pavel Horváth. To jsou jen některé novinky z Letné. Více v článku. 

Vítězná série

Zápas dvou poločasů v Karviné, po poločase rozhodnuté utkání na Letné s Teplicemi a cenné tři body z Ďolíčku. Tři zápasy, tři výhry. Pro sparťany, chtělo by se říct, nic nezvyklého. Ale opak je pravdou. Sparta v této sezóně vyhrála poprvé třikrát za sebou.
Teplice to Spartě notně ulehčily, ale výkon letenských není radno snižovat. Fungovala například spolupráce Dočkala s Kangou, jak ukázal v taktickém okénku Bielsista. Po utkání byl nicméně trenér Václav Kotal nespokojený s produktivitou týmu a uměl by si představit víc gólů v síti soupeře. To je jednoznačně správný přístup.

To zápas na Bohemians byl trochu jiná káva. Sparta sice držela míč, dominovala, ale šance ke vstřelení gólu tolik nepřicházely. Bohemka nechávala Spartu poměrně jednoduše přejít z obrany na útočnou polovinu, ale tam měla zahuštěný střed a dobrou organizací své hry nedávala letenským tolik prostoru. K vidění tak často byly centry do vápna, které neměly úplně velkou šanci na úspěch. Také hodnota xG Sparty 1.29 potvrzuje, že tři body z Ďolíčku jsou zlaté. Ale jsou to tři body potřetí v řadě a jak se říká „na ostatní se…“ – více možná uslyšíte v dalším podcastu, který natáčíme opět v pondělí.

Panákovo trápení

„Když bolest nekončí. Panákova ligová premiéra za Spartu je v nedohlednu.“ V zimě si připsal Filip Panák minuty v přípravných utkáních áčka Sparty, v březnu potom naskočil do zápasu za béčko proti Domažlicím. Po něm ovšem musel na další operaci s kolenem, se kterým má dlouhodobý problém a vrací se mu do něj zánět. Při úplně prvním operačním zákroku poškozené chrupavky se mu totiž do kolene dostal zlatý stafylokok. Od té doby prodělal Panák čtyři operace a nyní chodí znovu o berlích. Přesto pořád nevzdává šanci na návrat na trávník: „Hned, jak se mi to teď v březnu zase stalo, jsem byl hodně dole a říkal si, zda má cenu to znovu pokoušet. Ale po konzultaci se všemi lidmi kolem mě se mi všechno rozleželo v hlavě. Nedalo by mi to, abych to ještě nezkusil.“ A na Letné mají s Filipem trpělivost: „Sparta se ke mně zachovala skvěle. Všichni mě podporují, nikdo na mě netlačí, abych už hrál.“

Filip Panák v dresu Sparty
📸 Vladimír Dobrovolný

Krejčí a Pavelka znovu sparťany?

Ladislav Krejčí a David Pavelka. Dva odchovanci Sparty, z nichž jeden na Letné zanechal větší stopu a není úplně herně vytížený na svém angažmá v Itálii a druhý léčí zranění v Turecku. Podle Luďka Mádla a jeho článku na serveru Seznam Zprávy má na oba políčeno Sparta. Na Letné v létě několika hráčům skončí smlouvy, o prodloužení zřejmě nebude zájem v některých případech z obou stran, a tak se dá i přes návrat nyní hostujících mladých nadějí čekat posílení kádru zvenku. Blíže návratu do Sparty by nyní měl být podle dostupných informací spíše Ladislav Krejčí. Ten by se tak potkal na Letné se svým jmenovcem, který si pomalu, ale jistě buduje silnou pozici v týmu i u fanoušků.

Univerzální Matěj Polidar

Když v zimě Tomáš Rosický vysázel na stůl 15 milionů za příbramského Matěje Polidara, leckdo byl možná překvapený. Mladý univerzál ale nyní pod vedením Pavla Horvátha ukazuje, že by mohl být pro Spartu zajímavou akvizicí. Nový trenér Příbrami o talentovaném netuctovém fotbalistovi mluvil pro iSport: „Je hrozně poctivý, obětuje se pro mužstvo, je na tom velmi dobře fyzicky. Nejvíce mu sedí pozice, kde může běhat, to znamená oba kraje a hrot.“

Kdo je Dominik Holec

O nové brankářské akvizici Sparty, šestadvacetiletém slovákovi Dominiku Holcovi, si můžete přečíst v našem článku. Kde ho fotbalově vychovali, co ho zdobí a kde naopak můžou být jeho slabiny? Ambiciózního brankáře vám představujeme také na videu z dílny fanouška Sparty, které rádi sdílíme:

Nepoučitelní(?)

Standa Holý se rozepsal o hráčích, které vychovala Sparta a kteří nyní úspěšně hrají za její soupeře. Na bývalých sparťanech stála dosud asi nejúspěšnější éra Viktorie Plzeň a pro Spartu by to i při vědomí současné strahovské líhně talentů mělo být určitým mementem. Havelka, Fortelný, Plechatý, nebo třeba Karabec. To je jenom pár jmen, u kterých se, doufejme, Sparta poučí a nechá je vyčnívat v rudém dresu.

Zpátky v éteru

Jak už bylo zmíněno, minulý týden jste si mohli po dlouhé nucené pauze poslechnout nový podcast z naší dílny. Snad se vám díl s hosty z hereckého prostředí líbil, protože vzhledem ke kadenci zápasů, natáčíme opět v pondělí večer další díl. Tentokrát budou hosty čistě členové naší redakce a probereme zlepšené výkony Sparty v zápasech z minulého týdne. K poslechu snad během úterního dne, nejpozději pozdě večer. Záležet bude na stopáži nahraného materiálu. Děkujeme za vaši přízeň.

4.7 15 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments