Těžká šichta v Ostravě

Po reprezentační pauze se nám vrací opět Fortuna liga. V dohrávce 8. kola změří Sparta síly s rozjetým Baníkem. 

Že nás nečeká nic lehkého je asi jasné. Navíc náš tábor hlásil několik dalších zraněných, plus někteří hráči byli reprezentovat. Ani přípravné utkání s Loko Vltavínem pozitivní energii na hráče nepřeneslo. Baník naopak v klidu potrénoval a v přípravném utkání porazil Vítkovice 1:0.

Ostrava drží opravdu úctyhodnou domácí bilanci, kdy v posledních sedmi zápase (včetně přípravných zápasů) vždy uhrála plný počet bodů. Doma přejela třeba slušně hrající Příbram 3:0, nebo pohárový Jablonec 1:0. Jako jediný tým v letošním ročníku má ve svých řadách hned dva střelce hattricku.

Vzájemné bilanci v rámci české nejvyšší ligy kraluje Sparta, ale není bez zajímavosti, že Baník si připsal sedm ze svých celkem deseti výher proti Spartě právě v domácím prostředí. Sparta tak dokázala bodovat v Ostravě hned sedmnáctkrát z dvaceti čtyř zápasů. Poslední zápasy byly především díky osobě Milana Baroše hodně vyhecované a podle všeho bude Baroš do tohoto zápasu plně fit. Také pro Holzera bude mít tento zápas speciální náboj.

Na co si dát u Ostravy pozor:
  • Baníku se doma daří, zatím má 100% bilanci
  • Jak Baroš tak Diop už dokázali vsítit hattrick
  • Vyprodaný stadion bude hnát domácí
Co hraje v náš prospěch:

Uzdravená marodka. K zápasu bude připraven Civič a měl by být k dispozici už také Costa. Mebrahtu se neukázal ve špatném světle v přípravném zápase a mohl by být naším žolíkem.

Kde potřebujeme přidat:

Jednoznačně proměňování šancí a vyvarování se zbytečných chyb vzadu. No a samozřejmě se musíme vypořádat s absencí Kangy, kterého nahradí Vácha nebo Sáček.

Utkání začíná v pondělí v 18 hodin a vysílá ho živě O2TV Sport. K dispozici bude na místě také VAR a sudím bude Pavel Královec.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments