4. Kolo Teplice – Sparta 0:4

Sparta zavítala do Teplic, kde se jí nepodařilo vyhrát už pět let. Naposledy se tak stalo na jaře 2013 při mocném závěrečném finiši na pozdějšího mistra z Plzně. Lavičkova družina si tehdy odvezla cenné vítězství 3:0. Sparťané se měli mít na pozoru především před nejlepším střelcem domácích Davidem Vaněčkem, který zatím nasázel soupeřům 4 branky. Vaněčkův zimní odchod do Hearts tak bude Teplické asi ještě hodně mrzet.

Slušně zaplněná Stínadla

Sparta vyběhla před slušně zaplněný stadion na Stínadlech (přes 15 tisíc diváků) v klasických rudých dresech, a už ve druhé minutě se radovala z první branky, když si kapitán týmu Pepa Šural naskočil na milimetrový centr od Nico Stanciua. Šural hlavičkoval sám, když kapitán domácích Ljevakovic souboj vypustil. Poté zahrozili také domácí, především skákající střela Jakuba Hory nadělala paseku Nitovi. Ani ne za pět minut už se ale opět radovala Sparta, po geniálním centru šajtlí od Nico Stanciua se opět prosadil Šural, a opět hlavou, 2:0.

Gólostroj pokračuje

25. minuta a Teplice se tlačí do zakončení. Chipciu atakuje Vaněčka na hranici penalty, ale hra pokračuje dál, a ani video rozhodčí nedoporučuje situaci přezkoumat. Následný protiútok a Stanciu jde sám na Diviše, lob se mu však bohužel nedaří. Nico si však spraví chuť o patnáct minut později, kdy se perfektně trefí z přímého kopu těsně za hranicí velkého vápna. To už však na tabuli svítí stav skóre 4:0, protože se ve 29. minutě perfektní ranou pravačkou trefil Martin Frýdek. Druhý poločas už se dohrává spíše z nutnosti. Z letargie vytrhne fanoušky jen povedená hlavička Kaya po dalším skvělém přímém kopu Stanciua a příchod Lukáše Váchy na hřiště v 84. minutě. Sparta si odváží cennou výhru z Teplic 0:4.

Statistická zajímavost:

Vstřelit do poločasu čtyři góly na hřišti soupeře se Spartě v samostatné české lize podařilo dosud jen jednou – před 25 lety na Dukle (2:6, 1993/94). Z ostatních klubů byl podobně úspěšný již jen Jablonec (v Brně 3:4 v sezoně 2010/11).  (zdroj: csfotbal).

Fotka z konce utkání zdroj: Ac Sparta Praha twitter