Preview – Příbram není jen Matoušek

Csaplárova družina se vydá poznat krásy Letné a my bychom byli moc rádi, kdyby nám tu nechali jako bonus všechny tři body.

Nečeká nás ale nic jednoduchého. Největší klenot příbramského fotbalu Jan Matoušek je v excelentní formě. Jeho výkony se ještě zlepšili po podepsání smlouvy na Slavii, takže se může opravdu jen a jen soustředit na svůj vlastní výkon. Proti Dukle si hokejovou terminologií odnesl 1+2 body a k tomu ještě nastřelil tyčku. Hýřil aktivitou a také sebevědomím, což demonstroval vstřelenou brankou, kterou si sám vypracoval. Příbram však není jen Matoušek. Tým je už druhým rokem pohromadě, sestava ustálená. Mísí se v ní mládi se zkušenými matadory a zatím to funguje i v nejvyšší soutěži. Týmu přeci jen chvilku trvalo, než si zažilo systém, který mu ordinuje Csaplár, ale zdá se už si vše plně sedlo. Ostatně start v druhé lize nebyl nic moc, Příbram byla dokonce po třetím kole na 15. místě. Od té chvíle už ale šla jen a jen nahoru. Nejen pořadím, ale také předváděnou hrou.

Příbram zlobí z brejků

1.FK Příbram hraje především doma ofenzivní fotbal. Nejčastěji v rozestavení 4-2-3-1, případně 4-5-1 dle potřeby. Na klasické „desítce“ exceluje už zmíněný Matoušek. V útoku se stále prosazuje kanonýr Miroslav Slepička. Květ získává ve středu pole míče od protihráčů a ještě je umí správně a rychle zase poslat dál. Ustálená obrana čítá také bývalého sparťana Martina Nového, který po experimentu z prvního kola, kdy nastoupil na stoperu už hraje svou oblíbenou roli pravého beka. Na levé straně obrany stále řádí Rudi Skácel a před ním se prohání neméně neúnavný Jan Rezek. Na pravé straně se točí Fantiš a Hlúpik. Na Letné očekávám nasazení druhého jmenovaného, protože je přeci jen více defenzivní než Fantiš. V brance je potom další hráč, co si prošel pražskou Spartou a to Milan Švenger, který dokáže napravit zaváhání svých svěřenců.

Matoušek k nezastavení

Příbram je silná především ve hře dopředu, ale na Spartu přijedou s cílem neobdržet branku a hrát na brejky. To týmu od Litavky skvěle vychází a Sparta si musí dát pozor především na rychlé kontry (viz zápas se Suboticou). Vstřelené branky z posledního zápasu proti Dukle mají sice podtext opravdu hrozivého bránění armádního klubu, ale jsou v nich vidět automatizmy. Především Matoušek si hodně sbíhá na pravou stranu a zásobuje centry do vápna, kam na zadní tyč nabíhají spoluhráči. Tři branky takto vstřelili Dukle a to není náhoda. Také si Sparta musí dát pozor na střely ze střední vzdálenosti, protože i zde jsou příbramští nebezpeční. Květ i Matoušek už dokázali vstřelit letos krásné branky z dálky a zkušení hráči jako Rezek, Slepička, nebo Skácel zase umí dobře vypálit z okolí šestnáctky.

 

Na co si dát pozor:

Především na Matouška
Na rychlé brejky
Na střely ze střední a větší vzdálenosti

Co hraje v náš prospěch:

Příbram má plno mladíků, kteří na Spartě ještě nehráli. Mohla by je pohltit nervozita.

Stáří některých hráčů. Především levá strana, kde hraje Skácel (37let) a Rezek (36let) by mohla být z našeho pohledu zajímavá. Chipciu ani Stanciu sice nejsou rychlíci, ale mohli by si navzájem vyhovět.

Také Nita chytá ve velké formě, mohl by být klíčovým mužem zápasu.

Kde potřebujeme přidat:

Produktivita z rohových kopů. Přes 80 rohových kopů v řadě nám nepřineslo braku. Ostatně i zahrávání přímých kopů je třeba zlepšit. Nebál bych se nechat vystřelit Plavšiče, naopak rohy bych nechal kopat jen Stanciua. Pokud je náš signál (kam putuje cca 70% míčů) poslat míč na první tyč, také tam někdo musí být, aby prodloužil míč do vápna. To se zatím nedaří.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments