Představení nové posily – Filip Chlapík

Chlapík už sice stihl dva starty v nejkrásnějším dresu, přes to vám dlužíme jeho představení. V našem posledním hokejovém podcastu ho zmiňoval Robert Rampa, že by Spartu mohl posílit v rámci čekání na novou sezónu NHL. Dámy a pánové, Filip Chlapík.

Třiadvacetiletý centr prošel podobně jako třeba Lukáš Rousek hokejovou školou v Letňanech, až se přes Liberec vrátil do Prahy a zakotvil ve Spartě. První krůčky však dělal v Edenu. Jako velký obdivovatel Tomáše Vokouna chtěl být brankářem, ale jeho otec Milan mu tuto touhu rozmluvil a velmi pravděpodobně dobře udělal. Chlapík byl draftován jako 48. celkově v draftu 2015 Ottawou Senators. Po sezóně v české Juniorské lize ve které za 38 zápasů stihl 35 kanadských bodů. Dalších 6 stihl v sedmi zápasech play off byl však ještě před tím draftován v rámci CHL Import Draftu Charlottetown Islanders, hrající v QMJHL. Tam si udělal velmi dobré jméno, byl vybrán jako jeden z Top Prospects a zároveň nominován do All Rookie Team, po sdíleném vítězství v počtu vstřelených branek s Chapadosem (33 branek v 64 zápasech).

Cesta do NHL

Začátek sezóny 2016/17 začal na farmě Ottawy v celku Belleville Senators (AHL), při několik zranění v prvním týmu byl povolán do prvního týmu hned v říjnu 2016, kdy také stihl v NHL debutovat (26.10., vítězství nad Flyers 5:4 a první kanadský bod). Pendlování mezi AHL a NHL si Chlapík „užil“ v sezóně ještě několikrát, až do zranění v uktání proti Wild. Další starty přidal až v dalších dvou sezónách. Aktuálně Filipovi vypršel nováčkovský kontrakt a čeká na nový. Zápasy ve Spartě riskuje zranění a fakt, že nabídka na nový kontrakt nemusí přijít. Dle svých slov, ale nehrál sedm měsíců a ve svém věku potřebuje hlavně hrát. Ottawa mu poslal mírně vylepšený kontrakt, smlouva je však dvoucestná (tedy, že může opět pendlovat mezi AHL a NHL), což Chlapíkovi a jeho agentovi samozřejmě vadí. Dohoda se tak pravděpodobně může uskutečnit jen když se bude jednat o jednocestnou smlouvu.

Pravidelný reprezentant

Pravidelně reprezentoval v rámci Mistrovství světa juniorů a s výběrem do 18 let získal v roce 2014 senzační stříbrné medaile. Ve stejném roce skončil se stejným výběrem na druhém místě v populárním turnaji Ivana Hlinky.

Zpět v Česku

Hned po podepsání smlouvy se zapojil do hry a na ledě byl cítit. Vysoký ice time v průměru za dva zápasy přes 18 minut, z útočníků třetí nejvyšší po kapitánovi Řepíkovi a Romanovi Horákovi. Se kterými také nastoupil v první lajně proti Liberci. Jedna vstřelená branka ze šesti střel a rovnou vítězná branka. Dále zapsal Chlapík jeden plusový bod ve statistice +/- a šest trestných minut za dva zápasy.

Tak ať to tam pálí Filipe!

3.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments