Představení nové posily – David Pavelka

Další letní posila má jméno David Pavelka. Jméno, které na Spartě známe, neboť se jedná o našeho odchovance.

Malý David se do Sparty dostal v devíti letech z klubu ABC Braník a zůstal v ní až do sezóny 2011-12, kdy odešel na roční hostování do Slovácka. Ještě před tím stihl David tři starty v áčku a celou sezónu v dresu béčka, které tehdy hrálo druhou ligu. Z pozice středního záložníka se ve 22 zápasech čtyřikrát střelecky prosadil. Zahrál si v jednom týmu s dalšími sparťany, jako Jakub Podaný, Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí nebo Jiří Skalák.

Na Slovácku odehrál celou sezónu a následně dostal šanci v prvním týmu Sparty. Nakoukl také do tří zápasů v rámci kvalifikace a skupiny Evropské ligy. V nejvyšší soutěži pak ještě stihl jedenáct startů v rudém dresu a stěhoval se do Liberce. Byl totiž společně s Martinem Frýdkem jako hráčská kompenzace odeslán do Liberce a na Letnou naopak zamířil Lukáš Vácha.

V Liberci se prosadil okamžitě do základní sestavy a byl součástí úspěšného tažení Evropskou ligou v sezóně 2013-14, kdy Liberec postoupil ze základní skupiny do vyřazovacích bojů. Základní skupinu Evropské ligy si opět zahrál s Libercem také v sezóně 2015/16. V zimě však proběhl klasický liberecký výprodej a o Pavelku byl zájem v Turecku.

V Kasimpase vyjma zranění hrál pravidelně. Především ta poslední sezóna byla však pošramocená vzhledem ke komplikovanému zranění kolene. David tak stihl jen deset zápasů. V aktuální sezóně naskočil do všech čtyř utkání, byť v zápase s Galatasaray jen střídal a odehrál 4 minuty. Celkem v Turecku odehrál 125 zápasů a zapsal 5 branek a 12 asistencí. Nyní je fit a připraven pomoct Spartě v EL.

Pavelka je pracovitý středopolař s výbornou kopací technikou. Univerzál, který ve středu pole odehraje jakoukoliv pozici. Bezproblémový do kabiny, týmový hráč. Pevně věříme, že se mu už vyhnou zdravotní problémy a pomůže našemu mužstvu především na hřišti. Vítej doma Davide!

4.9 9 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments