Představení nové posily: brankář Jakub Neužil

Jakub Neužil

Velkou nadějí a příslibem do budoucna by mohla být další sparťanská posila. Brankář Jakub Neužil je pátým novým přírůstkem do naší kabiny, kde by měl utvořit dvojici s Matějem Machovským. Zabydlí se úspěšný hokejový brankář ve sparťanském týmu?

Kariéra Jakuba Neužila:

Jakub Neužil se narodil 9. listopadu 1994 a už od mládí úspěšně působil ve sparťanské mládeži. Během dvou let se dokázal vyšvihnout přes dvě kategorie až do juniorského výběru Sparty, kde si ho trenéři vytáhli na jeden zápas. V následující sezoně se již plně zařadil mezi lídry a hned na to dostal velkou šanci znovu v juniorce. V tamním výběru se usadil dvě sezony.

V sezoně 2014/2015 Jakub Neužil poprvé v kariéře opustil Spartu a vydal se působit jinam. Ve Vrchlabí si zachytal ve šestadvaceti soutěžních zápasech a další tři přidal v play off. O rok později se stěhoval znovu, jelikož si ho do svého týmu vybral Prostějov. Tamním Jestřábům pomohl v základní části v sedmi utkáních a ve vyřazovací části naskočil do dalších dvou duelů.

V ročníku 2016/2017 se do branky dostal znovu o něco více. Jeho průměrný čas strávený na ledě se postupně zvyšoval, Jakub Neužil naskočil v průběhu dlouhodobé části celkem do osmnácti duelů, kde měl úspěšnost zákroků přes 92%. O další sezonu později to z jeho strany bylo ještě lepší, jelikož za Prostějov odchytal pětačtyřicet zápasů v základní části s úspěšností 92,48% a v šesti duelech už v rámci play off na svá výborná čísla ještě navázal.

Jakub Neužil tedy patřil mezi hráče, na které se mohl tým kdykoli spolehnout. V sezoně 2018/2019 na sebe upoutal pozornost ještě více, především v play off měl svoji úspěšnost zákroků téměř 93%! Minulou sezonu měl sice po statistické stránce trochu slabší, ale i přesto se předvedl fanouškům v dobrém světle. Šanci dostal mimo jiné také za Kadaň, odkud si ho v rámci letošního přestupového období vytáhla do svého týmu Sparta.

Dokáže Neužil zaujmout trenéry a splatit důvěru od nového vedení?

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments