Ostrava není jen Baroš!

Po dalším nepřesvědčivém, byť opět tříbodovém utkání na Julisce se Sparta představí doma. Na Letné se s Baníkem představí také Milan Baroš, který zatím na jaře hraje velmi dobře. 

Utkání s Baníkem sice není derby, ale vždy vzbuzuje vášnivé reakce fandů z obou táborů. Dost často to jiskří i na hřišti, o to víc nyní, kdy se hraje o třetí místo v tabulce. Historicky jsme na tom výrazně lépe, ze 146 zápasů jsme vyhráli 77 z nich. V posledních letech jsou utkání s Baníkem především velký boj a často končí těsným výsledkem. Na podzim jsme vyhráli 1:0 a Baroš a spol nám tak mají, co vracet.

Klasické rozestavení 4-4-2

Baník se prezentuje pod trenérem Páníkem útočným fotbalem v rozestavení 4-4-2. Nově příchozí Kuzmanovič okamžitě zapadl a výborně si rozumí právě s Barošem. Výborně hraje také Holzer, který odvádí spoustu na první pohled neviditelné práce. Musíme si dát pozor na levačku Hrubého, který umí nebezpečně vypálit z dálky. Také Fleišman nám svou hbitostí na levém křídle (naše pravá obrana) bude dělat problémy. Vzadu vše jistí ustálená obrana se strážcem svatyně Laštůvkou. Obrana Ostravy však není nepřekonatelná. Stopeři si často pomáhají „malou domů“, která nemá vždy přesné parametry. Vysunutý pressing by tak mohl být velmi účinnou zbraní. Také časté výpady levého obránce Fleišmana otevírají ostravskou obranu k případným brejkům.

Častá zbraň útoku Baníku. Fleišman jde do vápna po křídle a hned 4 hráči v náběhu do vápna

 

I další situace je po akci z levé strany. Tentokrát Holzer výborně centruje v utkání proti Dukle a opět vidíme 4 hráče v pokutovém území a Fleišman připravený do kombinace.

 

Po jednom ze svých častých útočných výletů se Fleišman nestačil vrátit. Zastoupil ho Hrubý a Liberec celou akci zabrzdil. Okno tam ale bylo.

 

Liberec měl velké problémy se zformovanou obranou, která se ukázkově posouvala s míčem a neustále vytvářela tlak na hráče s balónem u kopaček.

 

První branka Ostravy začala tímto výborným napadáním Kuzmanoviče, který získal míč.

 

Následuje rychlý kontr. U míče Hrubý, přihraje na levou stranu Holzerovi, který naservíruje míč do vápna Barošovi.

 

Branku si připisuje Baroš po střele Filla, kterou tečoval. Opět si všimněte v jakém počtu je Baník v útočném vápně.
Naše sestava?

Osobně si myslím, že na Baroše Plechatého nepustí, takže se dost možná dočkáme třetí stoperské dvojice ve třetím kole. Zbytek obrany asi jasný Zahustel a Hanousek. Nemyslím si, že by Zdeněk Ščasný vyslyšel prosby fanoušků a nahradil Zahustela Chipciem. Otázka, která všechny zajímá asi nejvíc je, kam se posune Bořek. Osobně tipuji složení záložní řady takto – Karlsson, Sáček, Dočkal, Frýdek, Chipciu. V útoku pak Benji. Ano, čtete správně. Tipuji, že Kanga bude sedět, byť si myslíme, že je to chyba.

Baník nemá co ztratit, může jen získat. Naopak Sparta je opět (nebo stále?) pod velkým tlakem a toto může být důležitý souboj v závěrečném účtování. Utkání vysílá O2TV sport v neděli od 17 a píská ho sudí Houdek.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments