Organizační složka pro B tým

Posledním článkem v našem miniseriálu je organizační složka. Tedy jakési kdy, kde, jak a s kým. Půjdeme pěkně postupně.

Kdy

Loňský ročník začal 10. 8. a tento rok očekávám podobný začátek.

Kde

Možností, kde může náš B tým hrát, je relativně hodně, ale s největší pravděpodobností se bude hrát v TCM na Strahově, které splňuje podmínky pro ČFL. V případě postupu do 2. ligy by se už muselo najít jiné hřiště a tam je výběr daleko omezenější. V úvahu připadají hřiště Dukly nebo Žižkova, kde je však otazník nad budoucností stadionu.

Jak

Asi nejpalčivější otázka. Upřímně to pořád není vůbec jisté a pracuje se s několika verzemi. Bude totiž záležet, kolik celků dostane licenci nastupovat v ČFL, a od toho se budou přesné počty odvíjet. ČFL se určitě rozdělí do dvou skupin po 16 týmech. Současných 18 celků se zachová a dalších dvanáct účastníků by mělo být z Juniorské ligy od prvoligistů. Teoreticky tak:  Sparta, Bohemians, Mladá Boleslav, Liberec, Plzeň, Slavia, Teplice, Jablonec a Příbram. To je devět týmů z dvanácti zamýšlených. Záleží také na preferenci klubů a na udělení licencí. Třeba České Budějovice preferují, aby jejich rezerva začala v divizi. Podle tohoto dokumentu ŘÍDÍCÍ KOMISE FAČR PRO ČECHY se klidně může stát, že pokud by mělo zájem ČFL hrát jedenáct prvoligových béček, nikdo nepostoupí do FNL. Divočina, že? Ale jsme v Čechách. 

Hezký výpis možného složení ČFL od našeho fanouška z Facebooku, Vladimíra Adama:

FC MAS Taborsko – sestup FNL, Zápy, Vltavín, Radotín, Domažlice, Litoměřicko, Převýšov, Dobrovice, Živanice, Benešov, Velvary, Ústí nad Orlicí, Štěchovice, Králův Dvůr, Karlovy Vary, Admira Praha – vítěz divize A, Hostouň/Zbuzany – vítěz divize B, Mšeno – vítěz divize C, Sokol Čízova – 2. divize A na místo Českých Budějovic. B, Slavia Praha B, Viktoria Plzeň B, Sparta Praha B, Jablonec B, Liberec B, Ml. Boleslav B, Teplice B, Bohemians B, Příbram B.

(update: Litoměřicko a Dobrovice jdou na vlastní žádost do krajských přeborů)

To je 28 týmů. Kdo dál?

Číslem 29 by mohla být bývalá Juniorka Hradce Králové, tedy jeho B tým. Stále zbývají 3 týmy – 3. z divize A (Přeštice/Rakovník) a druhé týmy z divize B (Zbuzany/Hostouň) a C (Přepeře/Pardubice B) ?

Nebo zbývající čtyři místa zaberou B týmy druholigistů? Zde připadá v úvahu Dukla Praha, Hradec Králové, Ústí nad Labem a Pardubice.

Jak vidíte, bude to ještě velká alchymie. Alespoň, že celostátní dorostenecká liga (U19 a U17) svůj model nijak nemění.

S kým?

Možná poněkud zavádějící nadpis. V tomto odstavci se podíváme na realizační tým podle našeho odhadu.

Hlavní trenér: Václav Kotalvčera už oficiálně potvrzeno. Skvělé jméno, opravdový odborník na mládež, který si notuje s Jaroslavem Hřebíkem. Jedinou kaňku na tomto „přestupu“ je spekulace, že místo Kotala u reprezentační U17 by měl převzít Petr Havlíček. Dvojnásobný mistr ligy U17 jako trenér.

Asistent trenéra: Zde je kandidátů několik. Jakub Konečný před nedávnem vypustil na twitter, že v realizačním týmu áčka má skončit Radek Kováč, Petr Janoušek a Daniel Zítka. Mezi hlavními kandidáty je samozřejmě Luboš Loučka, aktuální hlavní trenér Juniorky. Právě ten by podle mě ve výběru trenérů chybět neměl. Pokud by Michal Horňák nezůstal jako asistent u prvního týmu, je pro mě největším kandidátem na tento post on. (článek napsán před oznámením, že asistentem bude Luboš Loučka a Luděk Stracený bude vedoucím týmu). 

Trenér brankářů:  Daniel Zítka měl údajně skončit na vlastní žádost (viz výše), což nám na Letné/Strahově nechává jen dvě jména pro tento post – Lumír Kübel (trenér brankářů Juniorky) a Mario Galinovic, který však po odchodu Zítky zůstává jediným trenérem brankářů u prvního týmu. Opět se tak z logiky věci jeví jako víc pravděpodobně jmenování Kübela.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
5 let před

Myslím že náš B tým by mohl hrát buď na Střížkově kde se hrálo finále ženského poháru nebo v Horních Počernicích kde hrálo dříve. Strahov je pro diváky neatraktivní.

lahvi
lahvi
5 let před

jardu blažka místo zítky