Odveta splněna proti LOKO Vltavín

📺 Máme za sebou poslední domácí přípravný zápas před odletem do Španělska. Naším soupeřem byl tým z ČFL Loko Vltavín. Palec nahoru za bezproblémový stream na webu AC Sparta Praha (byť s několika minutovým zpožděním) a také pro Lukášeho Pečeněho. Bezchybný komentář!🎙

Teď už k zápasu. Asi by šlo říct, že se jedná o povinné vítězství. Jenže my se stejným soupeřem před pár měsíci prohráli. Takže taková samozřejmost to zase není. Každý poločas odehrála jiná jedenáctka a dala zajímavý úsudek především v boji o místa v sestavě. Co se mi hodně líbí, že stále hrajeme systém 4-5-1, který zdá se vyhovuje. Hráči hrají konečně na svých místech, takže Chipciu na levém křídle, Stanciu podhrot a Karlsson na pravé straně.

Konkrétní jedenáctky:
 1. poločas
Bičík – Zahustel, Plechatý, Costa, Ćivić– Karlsson, Vácha, Kanga, Sáček, Chipciu – Drchal

2. poločas:
Bičík – Wiesner, Radaković, Chervak, Hanousek – Hložek, Frýdek, Hašek, Stanciu, Plavšić – Tetteh

🥅Nebudu hodnotit jednotlivě, ale porovnám hráče podle postů, na kterých hrají. Brankář byla jediná pozice, která se do druhého poločasu nezměnila.

PO: Zahustel/Wiesner – oba jsou na tom tak nějak stejně. Výborné momenty střídají s horšími. Zahustel se však do zápasového rytmu teprve dostává a pravděpodobně bude hrát spiš on.

Stopeři: Podle L. Pečeněho se budou muset na Letné rozhodnout mezi Plechatým a Chervakem, koho z nich vezmou do Španělska a kdo by tedy měl i blíž do „áčka“. Tohle jim nezávidím. Oba hráli výborně. Plechatý asistence, Chervak dokonce branka. Šanci si zaslouží oba!

Radakovič tradiční jeden kiks na zápas, který mohl skončit gólem. Costík taktéž tradičně nebojácně do všech soubojů, ale rychlost už logicky ubývá. Vidím ho spíš jako náhradníka.

LO: Tady se mi stejně jako v předešlých zápasech víc líbil Civič. Směrem dozadu možná o trochu lepší Hanousek, ale Civičovi centry jsou výborné.

PZ: Karlsson krásně vyslal do brejku Drchala, celkově hrál s velkou chutí a líbil se mi. Nebojí se to vzít na sebe a zkusit jeden na jednoho. To nám chybělo.

DZ: Zde je tuhý boj. Vácha totiž zahrál famózně a zdá se mi, že i trošku shodil. Frýdek klasický výborný výkon.

Pozice č. 8, 9 a 10 : I na těchto postech to bude tuhý boj. Osmička by slušela Haškovi, který stejnou pozici hrál i v Bohemians. Mohl by tak mimochodem hrát i nad Frýdkem. Dále je tu Kanga, Stanciu a Sáček. Z těchto čtyř spolu ale můžou hrát jen tři. Mně osobně by se líbila kombinace Frýdka, Haška a Stancia. Kanga tedy jen na lavici.

LZ: Chipciu nebo Plavšič. Chipciu mi sice příjde, že má k přípravě zatím takový ležerní přístup, ale Plavšiče strčí do kapsy s prstem v nose i s tímto výkonem.

ÚT: Tetteh je jasná jednička a o č. dva si řekl Drchal. Výborný výkon, chladnokrevné zakončení. Hložek nehrál v útoku a střídal výborné momenty s horšími. Lze to chápat vzhledem k jeho věku. Pulkrab dnes do hry nezasáhl.

PS: Všimli jste si rošády s čísly? 🤔