Nikdy se nevzdávat – Lukáš Štetina

ilustrační foto

Všichni máme ještě v dobré paměti podzim uplynulé sezony. Nepřesvědčivé výkony. Tlak od fanoušků, médií, v podstatě ze všech stran. Málokdo již věřil, že by se z toho Lukáš Štetina dokázal „vyhrabat“. Jemu nejenže se to povedlo, ale dokázal své výkony posunout do roviny, kdy se stal jednou z opor týmu. V několika jarních zápasech dokonce i nejlepší hráč utkání, nebo minimálně jeden z nejlepších. Zaslouženě s ním Sparta prodloužila smlouvu.

Pokud někde panovaly pochyby, zda si formu udrží i s výhledem do další sezony a zda obhájí svoje místo v základní sestavě i v novém rozestavení, kde se vyžaduje od stoperů mnohem větší kreativita i směrem dopředu, opět nezklamal. V prvním zápase sezony si dokonce připsal i asistenci před druhou brankou utkání.

(Hodnocení prvních dvou utkání proběhlo v rámci našeho pravidelného podcastu.)

V pátečním zápase Slovensko – Česko mu však osud přichystal další nepříjemnou zkoušku. Po nevinně vypadajícím souboji s Bořkem Dočkalem si přivodil vážné zranění kolena. Dle aktuálních informací to vypadá na operaci a dlouhou rekonvalescenci. Běžný souboj, kterých je během zápasu desítky. Navíc se spoluhráčem z klubu. V situaci, kdy po dlouhém strádání máte dobré místo v klubu a jste v základní sestavě reprezentace. Osud má opravdu někdy velmi zvláštní smysl pro ironii.

Lukáš Štetina dokázal, že ve Spartě má své místo zaslouženě. Potvrdil, že i jemu je vlastní jedna ze základních klubových hodnot „nikdy se nevzdávat“, když i v situaci, kdy to s ním nevypadalo dobře, se nevzdal a tvrdou prací si své místo v sestavě vydobyl a posléze udržel. Nyní ho čeká další překážka, se kterou se bude muset poprat.

Za celou redakci přejeme Lukášovi co nejrychlejší uzdravení, byť víme, že cesta s největší pravděpodobnosti jednoduchá nebude. Nepochybujeme však, že on to zvládne.

5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
mira
mira
3 let před

Pridavam se k prani cele redakce!