Mandjeck nebo Krejčí?

Na téma Mandjeck se toho napsalo už hodně. S Martinem jsme sepsali krátkou úvahu na oba úhly pohledu a také jsme o kamerunském reprezentantovi mluvili v podcastu. Jeho obnovenou premiéru rozebral také Bielsista v taktickém okénku. Zatím odehrál jen jedno utkání od začátku, takže na nějaké soudy je ještě brzy, ale přesto nás zajímalo jak si v porovnání s ním vedl Ladislav Krejčí. 

Vzal jsem data z utkání proti Ostravě, kde od začátku Mandjeck naskočil a také poslední utkání Ladislava Krejčího, tedy prohraný duel v Liberci. Mohl bych samozřejmě vybrat zatím nejlepší zápas Krejčího (Příbram), ve kterém získal v InStat indexu 298, ale nepřišlo mi to nefér, když má Mandjeck odehrané jen jedno utkání.

Nejdříve se podíváme na Mandjecka ve vítězném utkání proti Ostravě. Mandjeck naskočil poměrně překvapivě do utkání od začátku hry a nutno dodat, že si nepočínal vůbec špatně. Prokázal výborné čtení hry, zachytával míče soupeři a pomáhal s rozehrávkou. Standa Holý v podcastu zmiňoval, že se mu líbil i leadership, který na hřiště přinesl už v Trabzonu. Se vším souhlasím, ale také je třeba si přiznat, že Baník hrál opravdu špatně. Naše hráče nedostupoval a sparťani včetně Mandjecka tak měli na všechno spoustu času. Tohle tempo hry brzy jednatřicetiletému reprezentantovi Kamerunu naprosto vyhovuje. Z mého pohledu se třeba Krejčí nabízí ještě víc, chodí pomáhat s rozehrávkou a velmi účelně. Mandjeck je typ hráče, který drží prostor a ve správném systému to může být zajímavé řešení. Překvapil mě několika dobrými přihrávkami dopředu. Měla na něj být odpískaná červená karta, což i komuniké FAČR později uznalo. Jeho výkon rozhodně zaujal.

Ladislav Krejčí – objev sezóny?

Ladislav Krejčí předvádí od začátku svého angažmá výkony nad očekávání. Byť jeho přestupu pan Konečný ze Sportu udělil jen jednu hvězdu, na Krejčím jakoby nebyl znát ten posun z druhé ligy do první.

Až na úvodních možná deset minut při svém debutu působí jistě, míče se nezbavuje, situace řeší konstruktivně a k tomu přidává výbornou hru hlavou. O Krejčím se v množství posil psalo jednoznačně nejméně, přesto se zatím zdá jako největší posila. Navíc je to pořád mladý hráč s velkým potenciálem, který se může zlepšovat. Dojem na jeho hru možná kazí špatný výkon celého týmu v posledním utkání, ale i v něm patřil Krejčí mezi nejlepší hráče. Podle InStat indexu byl dokonce 3. nejlepším hráčem v rudém dresu!

A co čísla?

Opět říkám, že nejde dělat soud po jednom zápasem. Čísla mají však relativně podobná, byť je otázkou, jak by si oba vedli při prohozených zápasech. Mandjeck mě opravdu překvapil, přidal dokonce i 2 klíčové přihrávky, jedna z nich byla úspěšná, ale do stylu hry jaký chce trenér Jílek hrát se mi víc zamlouvá Krejčí. Víc se nabízí, hraje s míčem, což je vidět i na počtu přihrávek. Je také efektivnější při odebírání míčů a vyhraných soubojích na vlastní polovině. Tohle je určitě příjemné dilema a trenérovi Jílkovi ho do jisté míry nezávidím.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Most Voted
Nejnovější Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
4 let před

A ví vůbec Jílek, jaký styl chce vlastně hrát. Nikde to není vidět a nejvíc to připomíná Ščasného chaos s výrazně horší defenzivou.
Btw. Krejčí pod tlakem hraje hůře než Mandjeck a také mu všechno trvá strašně dlouho.

Antonín
4 let před

Abych pravdu řekl,hra Sparty je bohužel tam,kde vloni skočila žádný posun,trochu se zlepšil presink,ale jinak nic.Co se týče těch dvou hráčů,tak dávám přednost Mandjeckovi před Krejčím
není to ještě hráč na tento post.Sparta měla si myslím dost dlouhý čas aby sehnala hotového stopera.

Pavel
Pavel
4 let před

Od krejčího se míče odrážejí jen zpět na jistotu na stopery, který tim vystavuje tlaku. Proto ten dobrej index kterej je samozřejmě blbost pro ukazatel přínosu hráče. K tomu defenzivní činnost nicmocAbsolutně neviditelnej hráč, člověk má někdy dojem že hrajeme v deseti. Jednoznačně Mandjeck.