Kde je dno?

Tak tuhle otázku si teď asi pokládá spoustu fanoušků Sparty. Kde je dno současné Sparty? Kolik ještě podobných potupení musíme zažít?

Už v před zápasovém článku jsme varovali před stoupající formou domácích a tato slova se potvrdila. Slovácko bylo zkrátka lepší než my. Hned od začátku si vytvářelo šance a jen díky vlastní neschopnosti a výbornému Hečovi se šlo do kabin za stavu 0:0. Sparta tedy mohla jít do vedení po nařízené penaltě, ale Kanga ji tentokrát neproměnil. Pozorný brankář Trmal asi viděl penalty od Kangy, které zatím v našem dresu všechny kopal na stejnou stranu.

První poločas v režii hostí

Druhý poločas začal, jak ten první skončil. Brankově jsme se však radovali my. Z křídelní akce připravil výbornou pozici pro Pulkraba Civič a Sparta šla do vedení. Kromě jedné další nebezpečné střely a dobře umístěné hlavičky Tetteha to však bylo z naší strany dopředu vše. V 78. minutě hry dostává Kanga za faul loktem červenou kartu a Slovácko se nadechuje k závěrečnému náporu. Ze hry odchází Pulkrab a naskakuje Wiesner. Hned šest minut na to domácí vyrovnávají. V 90. minutě je pak ještě hůř. Civič naprosto nesmyslně mimo hru „hlavičkuje“ protihráče a výsledkem je červená karta a penalta. Domácí proměňují a jdou do vedení.

Hned po rozehrání se Wiesner dostává do šance, ale nepovede se mu vystřelit. Chvíli na to padá Costa po souboji ve vápně a Sparta dostává druhou penaltu. Ristič však jakoby snad ve smyslu fair play vysoko překopává. Konec zápasu.

Těžká realita

Být fanouškem Sparty je momentálně setsakra těžké. Byli jsme pro smích loni, jsme pro smích i letos. Neustálé výmluvy a volání po pokutách hráčů. Jenže problém je prostě jinde. Jak se může stát, že v týmu nikdo nechce jít na penaltu? Jak to, že na ní nikdo není určen? Proč si ji bere střídající hráč, který naskočil letos v prvním utkání a trenér jen přihlíží? Tettehovi je možná teprve dvacet let, ale je to útočník. Měl by se prát o to, aby mohl jít kopat penaltu a připsat si další branku. Když ne on, tak by měl nastoupit kapitán mužstva.

Pohár trpělivosti už opravdu přetekl. Kam až Sparta musí spadnout, aby se něco změnilo? Tím „něco“ myslím změna realizačního týmu, obměna kádru. Ale ne, že se pan Ščasný přesune zpět na pozici sportovního ředitele. Vždyť to byl právě on, kdo si vybral Pavla Hapala. Byl to on, kdo ještě před pár měsíci prohlašoval, že máme moc široký kádr, aby si teď postěžoval, že mu hráči naopak chybí. Chce to jasnou vizi, kterou by podle prohlášení měl pan Čupr mít, tak snad ji také uvede v praxi. Nebál bych se posadit do pozice sportovního ředitele Tomáše Rosického. Horší než do teď to určitě nebude. Změnit trenéra, obměnit kádr a dát víc prostoru mladým hráčům. Ono to půjde a ne že ne!