Hokejisté Sparty vítězí. Kam až se Kruppovi svěřenci dostanou?

Každým rokem je hokejová Sparta pasována do role jednoho z favoritů na zisk mistrovského titulu a v očích řady expertů zanechává pozitivní dojem zejména svými výkony a kontaktem s fanoušky. Sparťanští příznivci podporují svůj tým a na výhrách svého oblíbeného týmu mají do jisté míry také svůj podíl. Ne nadarmo se říká, že fanoušek je pro tým šestý hráč v poli.

Sparta jako organizace

Ano, může to být částečně ovlivněno i dostupnými financemi, kterými Sparta, jako velkoklub a pojem po celé Evropě, disponuje. Pražský klub má v této sezoně zatím rovnovážné výkony a opírá se o svou dobře zorganizovanou hru. Navíc musíme přidat fakt, že náš tým společně s Plzní neprohrál tři utkání po sobě jdoucí a u většiny soupeřů budí každý zápas respekt.

Hráči, realizační tým, vedení a všichni ostatní, kteří se svým způsobem podílí na chodu celého klubu, vnímají svoji práci jako poslání i závazek vůči své roli. Jejich práce tedy není jednoduchá i z toho hlediska, že klub odjakživa měl jen ty nejvyšší ambice. Největší tlak poté spadá na samotné hráče, kteří na ledě plní nelehkou úlohu a snaží se dokázat, proč je klub angažoval.

Co vlastně stojí za dosavadními úspěchy Sparty v této sezoně? Pražané každoročně okupují ty nejvyšší příčky v tabulce, i když v minulých dvou sezonách tomu bylo naopak. Naši hokejisté skončili dvakrát po sobě na desátém místě a o to s větší motivací šli do dalšího ročníku.

Úspěchy Sparty a její gólmani

První velký posun sparťané zapisují zejména v brankovišti, kde si vedení může mnout ruce. Stávající brankářská dvojice Machovský – Sedláček působí od samého začátku sezony velmi vyrovnaně a jejich konzistentní výkony zařizují Spartě několik cenných bodů do tabulky navrch. Silný tandem působí na ledě i mimo mantinely velmi pozitivně a vyzařuje z něj přátelský vztah.

Dalším základním klíčem úspěchu je rovnovážnost všech formací a stabilní forma jednotlivých borců. Hned jedenáct hráčů ze sparťanského kádru má na svém kontě více než deset bodů. Žádný z hráčů pod trenérem Uwem Kruppem výrazně nevyčnívá a sparťané se tedy soustředí spíše na kolektivní hru. Pouze Michal Řepík a Jiří Smejkal mají mírný náskok na ostatní.

Když bychom vyvodili závěr, musíme si připomenout, že sparťané mají na všech pozicích své lídry a síla kádru vůči postavení v tabulce zcela odpovídá a nikdo nemůže být překvapený. Vždyť náš tým prohrál pouze šest zápasů v základní hrací době! Výraznou zásluhu má na tom dozajista kapitán Michal Řepík, který se snaží být tím správným lídrem na ledě i v kabině.

Celá Sparta jako organizace funguje na jedničku i přitom, že mimo hru jsou dlouhodobě stále zranění hráči. Jedním z nich je letní posila a fantom minulého ročníku Marek Kvapil, který však v této sezoně měl spíše smůlu. A jak bude vůbec vypadat hra Sparty poté, až se vrátí zpátky do hry a bude k dispozici?Bude Sparta i nadále postrachem pro ostatní soupeře v extralize?

 

Zdroj titulní fotky: HC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments