Boj o třetí místo

Po většinu zimní přestávky sparťanští příznivci čekali dlouho na moment, který nastal až tento pátek, v poslední den přestupního období. Klub oficiálně potvrdil návrat Bořka Dočkala po dvou letech, které strávil v Číně a na hostování v USA. Bořek nastoupil v rolik kapitána v přímém souboji o třetí místo!

K zápasu proti Baníku Ostrava Dočkal vyběhl rovnou s kapitánskou pásku na paži a oproti utkání na Dukle trenér Ščasný vyslal do boje i Lukáše Štetinu s šestnáctiletým Adamem Hložkem. Jen na lavičce pak zůstali Guélor Kanga s Alexandrem Chipciem, Dominik Plechatý se do zápasové nominace nevešel.

Proti Ostravě se v přímém souboji bojovalo o třetí místo a utkání sledovala zaplněná Generali Arena. Na návrat Bořka Dočkala proti tradičnímu rivalovi si našlo cestu 15 225fotbalových příznivců, patnáct stovek z nich přijelo podpořit hosty z Ostravy.

Sparta mohla jít do vedení, ale jako první se radoval soupeř

Od úvodních minut se hrál oboustranně svižný fotbal a Bořek Dočkal se už v desáté minutě mohl dočkat první trefy po svém návratu, po Zahustelově přihrávce ale mířil do tyče. Na sklonku úvodní půlhodiny skóre zápasu otevřeli hosté. DameDiop uvolnil na křídle Milana Baroše, naběhl si před branku na zpětnou Barošovu přihrávku a ve skluzu procedil míč pod brankářem Nitou.

Po deseti minutách udeřila také Sparta. Hosté zcela propadli při bránění Karlssonova rohovém kopu, Zahustel na přední tyči odblokoval dva protihráče a před třemi sparťany zívala prázdná branka, míč nakonec snadno doklepl do sítě Lukáš Štetina. V prvním poločase pak zaujalo už jen pět žlutých karet udělených rozhodčím Houdkem (2 – 3).

Po změně stran nadešel hvězdný moment Davida Moberga Karlssona. Švédský záložník při své premiéře na Letné dokonal obrat ve skóre precizně provedeným volným kopem, nedlouho poté nevyužil nadějnou příležitost Adam Hložek.

Červená karta tým semkla

S uplynutím hodiny hry Sparta přišla o Lukáše Štetinu. Slovenský stoper s vědomím žluté karty nesmyslným skluzem ve středu hřiště atakoval Daniela Holzera a musel předčasně do sprchy. Zasloužený aplaus zaplněné arény si pak užil David Moberg Karlsson, jenž musel přepustit místo na hřišti UrošiRadakovićovi, aby se doplnil potřebný počet obránců.

I v oslabení ale Sparta mohla udeřit. Po Sáčkově pasu v ofsajdovém postavení stojící Costa výborně přenechal míč nabíhajícímu Tettehovi, ten zblízka neprostřelil brankáře Laštůvku. Skórovat pak mohli i hosté, po rohovém kopu si odražený míče našel Milan Baroš a jeho ránu zblízka Florin Nita nohou dokázal nasměrovat do tyče a poté se i zmocnit odraženého míče.

Krátce poté Letná explodovala radostí potřetí. Střídající  Václav Drchal při své jarní premiéře ve středu hřiště sklepl míč Bořku Dočkalovi a naběhl si za perfektní pas sparťanského kapitána za záda hostujících obránců a svoji střelu překulil přes brankáře Laštůvku.

Drchal konečně na place a hned gólový

Také díky nejlepšímu klubovému střelci zimní přípravy pak Sparta svého soupeře přehrávala i v oslabení. Václav Drchal nejdříve neproměnil dvě vyložené příležitosti a jeho další branka byla odvolána po konzultaci rozhodčího Houdka s kolegy u videa kvůli těsnému ofsajdu. V nastaveném čase pak ještě další brejk Dočkal s Drchalem překombinovali a závěrečné snížení Kuzmanoviće už pro Baník přišlo příliš pozdě.

Sparta po roce a půl porazila Baník na Letné znovu 3:2 a získala nesmírně důležité tři body, o něž svému soupeři v tabulce odskočila. Příští týden Sparta míří do Liberce a bude potřebovat podobnou podporu, jakou od fanoušků dostala během dnešního krásného podvečera.

Branky: 39. Štetina, 57. Karlsson, 77. Drchal – 29. Diop, 90+3. Kuzmanović

ŽK: Štetina, Karlsson – Baroš, Fillo, Fleišman, Diop, Jánoš

ČK: 61. Štetina (Sparta)

AC Sparta Praha: Nita – Zahustel, Štetina, Costa, Hanousek – Sáček, M. Frýdek – Hložek (80. Hašek), Dočkal, Karlsson(64. Radaković) – Tetteh (71. Drchal).

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Fillo (80. J. Šašinka), Jánoš (71. Jirásek), Hrubý, Holzer – Baroš, Diop (58. Kuzmanović).