Béčko šlape!

Béčko šlape a rezervě Sparty se daří, pro někoho možná až nečekaně dobře. Mladíci doplnění zkušeností opanují druhé místo tabulky za velmi silným Táborskem, se kterým doma prohráli, remíza by ale zápasu slušela daleko víc. 

Béčko začalo dobrým krokem už jmenováním trenéra Kotala, který rezervu Sparty už dvakrát vedl a je považován za jednoho z největších odborníků na mládežnický fotbal u nás. Čekala ho nelehká úloha vyfiltrovat úplně nový kádr do nové soutěže. Na začátku přípravy se mu hlásilo přes 40 hráčů, u některých se řešilo další působení případně odchod. Trenér Kotal měl šťastnou ruku, protože tým šlape a táhne za jeden provaz.

Brankář

Sparťanská brankářská škola je vyhlášená a tento rok to potvrzuje. Moc se mi líbí Benada za U19 a také Kotek za B tým. Na lavici sedí opět kvalitní brankář Čtvrtečka a na hostování v Motorletu je Martin Janáček. Zde nás bota rozhodně netrápí, i další kvalitní brankáři jsou na hostováních (Bačkovský, Vorel).

Obrana

Pří přetlaku na pozici levého beka (Dudl, Šnajdr) trenér Kotal přivedl ještě Daniela Horáka, jednoho z největších talentů hradeckého fotbalu od dob V. Pilaře. Horák však může nastupovat i na levém křídle, což samozřejmě trenér Kotal dobře veděl a zde také nastupuje. Jestli se může někdo v zimě přesunout do prvního týmu, je to určitě Horák.

Archiv: Sparťanské Noviny

Jisté místo v sestavě má Milan Piško, v absenci Lukáše Váchy kapitán týmu. Loni nastupoval třiadvacetiletý odchovanec ze Strahova za druholigovou Vlašim, stejně jako dvě předchozí sezóny a i proto jsem trošku čekal, že bude chtít pokračovat spíš ve druhé lize. Jeho hra se mi líbí, diriguje obranu a je jejím lídrem. Vedle něj v 1.kole nastoupil Matěj Sváta, který před nedávnem přestoupil do Vlašimi. Dále pak vedle Piška hrál Lischka a po posunu „Lišáka“ do prvního týmu, pozici druhého stopera přebral Talovierov, který je ve Spartě na hostování z Budějovic. Tým reagoval na styl hry v ČFL a tímto hráčem zvýšil počet centimetrů pro standardní situace. Pozici pravého obránce má pro sebe uzmutou Adam Gabriel.

Záloha

Také záloha hraje od začátku prakticky ve stejném složení. Šimáček s Marečkem jsou oba velmi kvalitní záložníci a u druhého jmenovaného mě překvapilo, že Budějovice neměly zájem na prodloužení hostování. Rytmus hry diriguje Lukáš Vácha, který funguje i jako mentor pro mladé hráče a jakási prodloužená ruka trenéra do kabiny, což funguje na výbornou. Při jeho aktuální absenci ho na pozici deset nahradil Adam Karabec, který si vede také velmi dobře. Na křídlech si drží své místo zmíněný Horák, na pravé straně je poměrně hodně alternací a to především z důvodu rozehrávání se hráčů z prvního týmu. A to ještě na lavici sedí Radwan, Patrák a další.

Útok

Velký přetlak v útoku, ale trenér Kotal si s ním zatím poradil dobře. Lukáš Juliš zapsal v sedmi zápasech čtyři branky, Radim Prokopec v osmi tři branky (po návratu Juliše do sestavy Prokopec hlavně střídá). Potenciál už ale ukázal. Plus je v sestavě ještě Dao. I zde je tak kde brát.

Trenér Kotal dobře zvolil hráče, které si v týmu ponechal. Kostra týmu je v každém zápase stejná, mění se vlastně jen s příchody hráčů z A týmu na rozehrání. Nutno dodat, že se týmu zatím (ťukám do dřeva) vyhýbají zranění. Soupiska má svou kvalitu, zabudovala mladého Karabce a troufám si říct, že v zimě dostane šanci třeba Matyáš Kozák z U19. Naopak „nahoru“ by se mohl posunout Horák, Dudl. Opět říkám, že je škoda, že postupuje do 2. ligy jen vítěz baráže mezi vítězi skupin ČFL A a ČFL B, protože to přes Táborsko bude hodně obtížné. Ne však nemožné.

 

Titulní foto: AC Sparta Praha

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments