5. Kolo Sparta – Příbram 2:2

Bohužel už ani Sparta není bodově 100%. Zápas se nesl ve velkém tlaku domácích a šance střídala šanci. Bohužel to však stačilo jen na remízu 2:2.

Už v 5. minutě hry ve vápně upadl Šural po nešikovném zákroku Skácela. Franěk však zůstal klidný a nechal hru pokračovat. Okamžitě přichází přesný centr na duo Matoušek a Slepička. Radakovič podbíhá vysoký míč a Slepička přihrává do běhu Matouškovi. Ten mu vrací před branku a Slepička se nemýlí, když ho opět marně stíhá Radakovič. Je mi líto, že u toho byl opět Uroš. Také jsem četl jeho srdceryvný rozhovor v deníku Sport a zahřálo mě u sparťanského srdíčka. Jenže k čemu nám to je, když se podepíše pod dvě branky ze tří se Suboticou a nedoběhne Slepičku, kterému bude v listopadu už 37 let?

Šok na Letné poprvé

Sparta plně přebírá otěže zápasu do svých rukou a mačká Příbram. Kanga rozdává přesné pasy na obě křídla, Šural a Tetteh se rvou ve vápně. Po pěkném přistrčení od Costy napřáhne Plavšič a střela se odráží od tyče k dvojici Stanciu a Chipciu, kde je prvně jmenovaný faulován. Penalta, bez diskuzí. Sudí Franěk sice ještě diskutuje s video rozhodčím, ale nakonec ukáže na značku pokutového kopu. Kanga prokazuje nervy z ocele a proměňuje.

Jen pár minut na to dostává skvělý míč do běhu na pravé straně Stanciu a využívá, že na svém místě chybí Skácel, který se zapojil do útoku. Servíruje perfektní míč před branku na Tetteha, tomu však míč proletí mezi nohama. Už minutu na to si na sebe Tetteh vykoleduje červenou kartu a pod sprchy jde předčasně Tregler. Příbram okamžitě střídá a dolů jde Rezek a nahradí ho Soldát. Konec 1. poločasu.

A podruhé..

Ten druhý začíná ze Sparťanského pohledu trošku rozvážněji. Ščasný se tak odváží trošku zariskovat a pošle do hry Vatajelu místo Kayi. V tu chvíli Sparta hraje vlastně 3-5-2. Dává to smysl, Příbram hraje o deseti, není na co čekat. Jen mi v hlavě trošku hlodá, že to je ideální příležitost třeba pro rychlého Matouška na rychlý brejk a branku. No, snad se pletu. Již po třech minutách co je Vatajelu na hřišti vychází dvojici kamarádů z rumunské reprezentace (Chipciu a Stanciu) perfektní kombinace a prvně jmenovaný otáčí vývoj zápasu na 2:1. Sparta pokračuje v obrovském tlaku, ale bývalý brankář Sparty Švenger se překonává. Po jednom takovém závaru, kdy nejdřív vychytá Tetteha i následnou dorážku Radakoviče přichází odkop Nového. Tedy zdánlivě se jedná jen o odkop, ale je to perfektní přihrávka do běhu pro Antwiho. Frýdek neodhadne dobře balón, neodhlavičkuje a záložník z Ghany se tak řítí sám na Nitu a nemýlí se. Marně ho ještě stíhal obdivuhodně sprintující Chipciu. Letná je v šoku, na tabuli svítí totiž skóre 2:2.

Co říct závěrem?

Byl to víceméně fotbal na jednu branku. Příbram dala dvě branky z brejků, ale nebýt naší nemohoucnosti v zakončení a skvělého Švengera, výsledek by byl jiný. Jenže na kdyby se nehraje. Už v preview před zápasem jsme upozorňovali, že Příbram má smrtící brejky a že musíme začít být víc efektivní z rohových kopů. Dnes opět 13 rohů, ze kterých branka nepadla. Nevím jestli „kód“ používaný Plavšičem při zahrávání (jedna ruka nahoře centr do vápna, obě ruce nahoře rozehrání na krátko) je tak těžko rozluštitelný pro soupeře, když jsem si toho všiml i já. Ale i když letí centr do vápna, neustále na první tyč. Pořád dokola. Jsme tedy už na 94 rohových kopech v řadě bez vstřelené branky! Přesto bych chtěl hráče pochválit za bojovnost. Rvali se až do konce, soupeře neskutečně přestříleli (15-5 střely na branku), ale bohužel byli málo produktivní. Přesto všechno je tam vidět velké zlepšení, hra má nějaký řád, ale brejky nám prostě pořád bránit nejdou a ty rohové kopy, to je také pořád stejná písnička.

V pátek na Bohemce to bude opět velký boj! Mimochodem, lístky do našeho sektoru už jsou rozebrány.

PS: Rudolf Skácel opět ukázal svoji malost, když provokativně tleskal tribunám. Opravdu ho nechápu, ale karma je mocná. Ono se mu to vrátí!

zdroj titulní fotografie: AC Sparta Praha